Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG získalo mladíka Ekitikeho

PSG získalo mladíka Ekitikeho

PSG získalo mladíka Ekitikeho © skysports.com - Hugo Ekitike bude hrát za Paříž

0

Líbilo se

18.07. - Že je Luis Campos mistrem co se mladých hráčů týče se vědělo. Ostatně i to byl důvod, proč ho PSG angažovalo. Jak ale bude vypadat v praxi, že bude přivádět zrovna do tohoto klubu top mladíky, ale bez nějakého většího marketingového jména, bylo neznámou. Již přišel záložník Vitinha z Porta. Teď PSG ulovilo další výjimečný talent a to rovnou z domácí soutěže. Hugo Ekitike přichází z Remeše za 30 milionů eur.

Hugo Ekitike je kometou letošní sezóny Ligue 1. 20letý útočník, který prožívá prakticky první kompletní sezónu mezi dospělými se zařadil mezi nejlépe hodnocené útočníky celé soutěže. V dresu celku hrajícího ve spodní části tabulky vstřelil 10 branek a na další 3 přihrál. Solidní čísla. A byl to právě on, kdo byl jedním z hlavních faktorů bezproblémové sezóny tohoto týmu. Přestože nemálo zápasů vynechal kvůli zranění, i kvůli trestu, byl suverénně nejlepším střelcem týmu.

Takový talent přeci v takovém klubu, jako je Reims, nemůže zůstat. Nejvíce se mluvilo o zájmu Newcastlu. A nebyly to jen spekulace. O mládežnického reprezentanta Francie měl nově zbohatlý klub skutečně enormní zájem. Jenže peníze které klub za Ekitikeho požadoval, se zdály příliš i Newcastlu. Mluvilo se o částce 30 milionů eur. Tedy tolik, kolik za něj nyní zaplatilo PSG.

Jen 6 klubů z Ligue 1 zpeněžilo svého hráče za více než Remeš právě Ekitikeho. Jmenovitě Lyon, Marseille, PSG, Monaco, Lille a Rennes. Kluby, které se bijí o evropské poháry. Mezi ně se vší úctou Remeš nepatří. Její dosud nejdražší odchod byl přestup stopera Axela Disasiho do Monaca za 13 milionů eur. Už teď tedy Ekitike přepisuje rekordy. Zatím jen ty přestupové. PSG nemá v úmyslu ho poslat na hostování. Vypracuje se v Paříži v hvězdu a hráče, který jednou třeba nahradí Mbappého? To je zatím ve hvězdách.

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články