Zpět na » Belgie: Jupiler League » Genk za Yiru Sora nabízí 8 milionů eur

Genk za Yiru Sora nabízí 8 milionů eur

Genk za Yiru Sora nabízí 8 milionů eur © slavia.cz - Yira Sor

0

Líbilo se

13.08. - Belgický Genk se v minulé sezóně mohl opřít o góly a asistence Junyi Ita. Japonský křídelník ale po 2 fantastických sezónách zamířil do Francie a klub nyní bude shánět náhradu. Podle různých informací si jí vyhlédl ve Slavii. Genk měl údajně poslat nabídku vy výši 8 milionů eur na Yiru Sora.

Nigerijský rychlík dorazil do České republiky teprve před rokem a půl, kdy Baník Ostrava posílil z nigerijského týmu 36 Lion FC. Zaujal hlavně svou rychlostí. Pro obránce byl Yira Sor prakticky nechytatelný. Během druhého ročníku si připsal 3 góly a 5 asistencí a přilákal zájem obou pražských S. Bitvu o něj vyhrála Slavia.

A Sor zazářil. V lize to sice nebylo ono, trefil se jen jednou a většinou střídal. Na cestě do čtvrtfinále Konferenční ligy se ale prosadil v každém kole a dohromady se trefil šestkrát. Přestože tedy do soutěže naskočil až na jaře, 22letý Nigerijec obsadil třetí místo v tabulce střelců. Jeho výkony přilákaly zájem i z jiných částí Evropy.

Sor není pro Slavii nepostradatelným. Trenér Trpišovský má k dispozici kádr, o kterém se může komukoliv jen zdát. Může postavit prakticky 2 stejně kvalitní jedenáctky a nahradit Sora, by tak nemusel být problém. A 8 milionů eur po půl roce? Geniální byznys. Opět. Sor sice vedení sešívaných stál pořádný balík na hráče, který má za sebou vydařený půlrok, ale zdá se, že Slavia na něm již teď může vydělat skoro sedminásobek.

Genk potřebuje Ita nahradit opravdu nutně. 2 sezóny po sobě 29letý Japonec vstřelil nebo vytvořil 24 branek a reakce okolního světa prostě musela přijít. Vyzkouší si tak angažmá ve Francii. Klub zatím přivedl 2 mladíky z Argentiny a jednoho z Dánska na pozice, které bylo nutně potřeba posílit. Pravé křídlo by tak mohl zalepit právě oblíbenec fanoušků Slavie.

David Suchý / scorenigeria.com.ni

Nejnovější články