Zpět na » Apertura » Fotbalisty River Plate povede bývalý obránce Demichelis

Fotbalisty River Plate povede bývalý obránce Demichelis

Fotbalisty River Plate povede bývalý obránce Demichelis © bavarianfootbalworks.com - Martin Demichelis se stane novým trenérem River Plate

1

Líbilo se

15.11. - Vyhrál 4 bundesligové tituly s Bayernem, Malágu pomohl dovést až do čtvrtfinále Ligy Mistrů a ke konci kariéry slavil i titul v Premier League. To vše mimo jiné dokázal bývalý argentinský reprezentant Martin Demichelis. Dnes už 41letý muž se po konci kariéry vydal na dráhu trenéra a nyní před ním stojí velká výzva. Stane se novým trenérem River Plate.

Právě v River Plate se Demichelis jako mladíček poprvé prosadil. Odehrál výborné zápasy a jako velmi nadějný hráč se v roce 2003 stěhoval do Německa, kde si ho vybral Bayern Mnichov. V Bavorsku strávil 8 let. Z nich rovnou ve 4 slavil mistrovský titul a odehrál více než 250 klání. V roce 2011 se už jako 30letý přesunul do španělské Malágy. Stal se lídrem během dvou nejlepších sezón novodobé klubové historie. 3 sezóny strávil i v Manchesteru City, než se na poslední 2 sezóny v kariéře rozhodl vrátit do Španělska a hrát za Espanyol a znovu Malágu, kde v roce 2017 ukončil kariéru.

Martin Demichelis

A okamžitě se přesunul do manažerské role. Právě v Maláze, ke které si vybudoval fantastický vztah se stal asistentem trenéra. Po roce ale skončil a trvalo mu další rok, než vzal nabídku Bayernu na trénování mládeže. Ke konci minulého ročníku se pak přesunul do B-týmu, který hrál 3. Bundesligu. Ani Demichelis ale nezvládl odvrátit sestup. V týmu však zůstal i pro další rok. Aktuálně je Bayern II na pátém místě 4. nejvyšší soutěže. Sezónu tu ale Demichelis nedokončí.

U týmu River Plate skončí Marcelo Gallardo. Muž, který tento slavný klub vedl od roku 2014 a stal se nejúspěšnějším trenérem velmi bohaté klubové historie. Datem 1. ledna 2023 bude River Plate bez trenéra. Nebo snad ne? Novým trenérem klubu se stane právě bývalý hráč Martin Demichelis. Potvrdil to už i samotný Bayern, jenž jmenoval nového trenéra B týmu a popřál svému dlouholetému obránci hodně štěstí do budoucna.

Do Evropy jsem přicházel z River Plate do Bayernu. Jako trenér začínám opačnou cestou. Je to opravdu neuvěřitelný příběh. Jsem pyšný na to, že jsem rovnou dvakrát mohl být členem rodiny Bayernu a děkuji všem lidem, kteří mi tu pomáhali a podporovali mě. Bayern opouštím s velkým vděkem a těším se na další výzvu ve druhém klubu mého srdce.", řekl Demichelis.

David Suchý / bavarianfootbalworks.com

Nejnovější články