Zpět na » Apertura » Oscar se po 10 letech vrací do Brazílie

Apertura - Oscar se po 10 letech vrací do Brazílie

Oscar se po 10 letech vrací do Brazílie © dailystar.com - Oscar v Číně strávil 5 let

0

Líbilo se

05.08. - Kdysi patřil mezi hvězdy Premier League i brazilského nároďáku. Místo Chelsea nebo jiného evropského klubu si ale Oscar vybral ohromné peníze, které dostal v Číně. Tam přestoupil za 60 milionů eur a po 5 let patřil mezi největší hvězdy soutěže. Nyní se ale vrací do Brazílie a oblékat bude dres Flamenga.

Oscar dos Santos Emboaba Júnior, patřil mezi největší talenty brazilského fotbalu na začátku minulé dekády. Společně s Neymarem, Gansem a podobnými ukazoval krásu toho, když má někdo talent od boha. Vychovaný v Sao Paulu se v 18 přesunul do Porto Alegre, kde za Internacional zvládl vstřelit 19 gólů a na 22 nahrát. Za 35 milionů eur ho získala Chelsea.

Za tu odehrál přes 200 zápasů a byl jednou z hvězd Premier League. Když už ale bylo jasno o jeho odchodu, všechny překvapil výběrem klubu. Přestoupil za ohromnou sumu do čínského SH Port, kde se hned v prvním roce stal mistrem. Důvod? Asi zřejmý. Plat 20 milionů eur ročně. Sám Oscar se ale na rozdíl od některých jiných hráčů tomuto důvodu veřejně nebránil a nebál se říct, že fotbal je zkrátka jeho práce a taková nabídka se neodmítá.

Po 10 letech to ale vypadá, že Oscar se přeci jen vrátí do své domoviny. Flamengo v posledních letech zažívá povedené období a Oscar má být vedle hráčů typu Gabigol, de Arrasceta nebo Arturo Vidal dalším lákadlem pro fanoušky a další velkou hvězdou týmu. Flamengo je opravdu hodně nabité.

Podle Fabrizia Romana přestupu chybí už jen formality a je jen otázkou času, než se bývalý brazilský reprezentant do kolébky fotbalu vrátí.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Niečo ako Weiss, ktorý odmietal ponuky z Talianska, Anglicka, Španielska a v 25 odišiel hrať do Kataru a potom sa v 30tke vrátil na Slovensko.

Princ z Paríža
Nejnovější články