Tipy

Uruguay – Jižní Korea tipy na Mistrovství světa 2022

Druhým čtvrtečním zápasem na MS 2022 bude duel mezi Uruguayem a Jižní Koreou v rámci skupiny H.

Uruguay Jižní Korea tipy na zápas

Určitě to mnoho z vás netuší, ale Uruguay byl mistrem světa ve fotbale hned dvakrát. Bylo to v začátcích tohoto šampionátu v letech 1930 a 1950. Od té doby ale Uruguay skončil nejlépe čtvrtý a na top 3 si tak nesáhnul. V úvodním zápase skupiny H proti Jižní Korey jsou ale kurzy jasně na jeho straně.

 

Jižní Korea je od roku 1986 pravidelným účastníkem Mistrovství světa a ani letos nevynechala. Většinou ale končí v skupinové fáze turnaje, ale největší úspěch se jí povedl na domácím turnaji v roce 2002, kdy skončila čtvrtá. Papírově je to ale značně slabší soupeř, a proto jí kurzy moc šancí na výhru nedávají.

Analýza zápasu Uruguay – Jižní Korea

Zlaté časy Uruguaye jsou již dávno pryč, ale rád by se vrátil mezi nejlepší týmy světa. Koncem minulého roku přebral vedení Diego Alonso po Oscarovi Tabarezovi a vypadá to, že Uruguay je na dobré cestě. Po dlouhých 15 letech tak došlo ke změně na trenérskem postu a Alonso na nic nečekal. Kompletně změnil styl hry a rozložení týmu, čeho výsledkem bylo hned několik skvělých zápasů. V základní jedenáctce se tak můžeme těšit na tyto hráče – Rochet v bráně, Godin, Gimenez, Olivera a Varela v obraně, Vecino, Valverde a Bentacaur v záloze a v útoku se představí De Arrascaeta, Nunez a Suarez.

Role Suareze jako centrální části celého týmu se pod novým vedením jenom upevnila a přináší to své ovoce. Tento největší uruguayský talent je základním kamenem týmu a Alonso to dobře ví.

Otázkou zůstává jestli se Alonso rozhodne pro formaci 4-4-2 nebo 4-3-2-1, jelikož obě formace s úspěchěm v minulosti využil. Pravděpodobně v jednotlivých zápasech vyzkouší obě.

Uruguay - Jižní Korea
Uruguay – Jižní Korea tipy

Za tým Jižní Korey se představí následující hráči – Kim Seung-gyu v bráně, Kim Moon-hwan, Kim Young-gwon, Kim Min-jae a Kim Jin-su v obraně, Jung Woo-Young, Hwang In-beom a Lee Jae-sung ve středě pole, Hwang Hee-chan, Son Heung-min a Hwang Ui-jo v útoku. Největší hvězdou této asijské krajiny je Son Heung-min, který hraje v Tottenhamu a bude pravděpodobně zodpovědný za většinu gólů Jižní Korey.

Pro Jižní Koreu se ověřila formace 4-3-3, s práve tohle složení ve čtvrtek od nich očekáváme.

Sázky na zápas Uruguay – Jižní Korea (Fortuna)

Kolik v zápase padne gólů?

  • Méně než 2,5 – 1.59
  • Více než 2.5 – 2.43

Vstřelí oba týmy branku?

  • Ano – 2.20
  • Ne – 1.66

Padne v obou poločasech gól?

  • Ano – 2.05
  • Ne – 1.75

Poslední vzájemné zápasy

Uruguay se s Jižní Koreou na šampionátech utkal již celkově 5x. Z těchto pěti duelů dokázal Uruguay vyhrát až 4x, zatím co Jižní Korea jenom jednou. Remíza se ve vzájemných zápasech nikdy nezrodila, takže uvidíme co čtvrtek přinese.

12. 10. 2018 | Uruguay – Jižní Korea 1:2

26. 6. 2010 | Uruguay – Jižní Korea 2:1

24. 3. 2007 | Uruguay – Jižní Korea 2:0

8. 6. 2003 | Uruguay – Jižní Korea 2:0

21. 6. 1990 | Uruguay – Jižní Korea 1:0

Uruguay – Jižní Korea MS ve fotbale 2022 živé vysílání

Když budete mít chuť se na tento duel podívat v živém přenosu, tak tuto šanci budete mít v rámci vysílání České Televize na ČT Sport. Všechny zápasy MS jsou zde vysílány, takže o nic nepřijdete. Zároveň je možnost sledování taky v sázkových kancelářích, kde je ale potřeba mít aktivní sázku. Utkání se hraje ve čtvrtek 24. 11. 2022 odpoledne ve 14. hodin.

Často kladené otázky

Kde se bude toto utkání hrát?

Duel mezi Uruguayem a Jižní Koreou se bude hrát na Education City Stadium, který byl otevřen v červnu 2020 v rámci příprav na MS a má kapacitu pro 44 667 diváků.

Kde si můžu na toto utkání vsadit?

V případě, že byste měli chuť si na tento zápas podat sázku, tak můžete tak učinit v kterékoliv sázkové kanceláři, my ale doporučujeme využít služeb jedné z těch ověřených, jako Fortuna, SynotTip či Betano.

Koho v utkání Uruguay Jižní Korea tipy favorizují?

Favoritem v tomto zápase ve čtvrtek odpoledne je jasně Uruguay.

Dne 24. listopadu 2022
Napsal : Tomas