Tipy

Švýcarsko – Portugalsko: Liga národů 2022 tipy zápasu

V neděli večer se můžeme těšit i na utkání mezi prvním a posledním týmem naší skupiny, a to Švýcarsko – Portugalsko.

Švýcarsko – Portugalsko tipy na zápas

Švýcaři zatím z třech zápasů nedokázali získat ani jeden bod, a proto je tento zápas pro ně klíčový, když chtějí pomýšlet na postup ze základní skupiny. Od Portugalska ale už před týdnem dostali výprask, proto nejsou jejich šance na úspěch nejlepší.

Švýcarsko - Portugalsko
Švýcarsko – Portugalsko tipy

Portugalsko je na úplně opačné straně spektra. Z tří zápasů na šampionátu dokázalo dva vyhrát a v jednom remizovat. Zaslouženě jim zatím patří první místo v tabulce.

Analýza zápasu Švýcarsko – Portugalsko

Když se podíváme na základní jedenáctku, tak má Portugalsko jasně na vrch. Nesmíme ale zapomínat na fakt, že Švýcarsko má kvalitní a sehraný tým, který na domácí půdě dokáže dost překvapit. V bráně je oporou týmu Sommer, v obraně se nejvíc činí Rodriguez, ve středu pole přesouvají hru Sow a Freuler, v útoce se o góly stará Okafor, Shaqiri a Embolo. V neděli opravdu musí ukázat, že pořád mají chuť na šampionátu pokračovat, obzvlášť před domácím publikem.

Portugalsko v tomto zápase nemá co ztratit. Skvělý start na šampionátu mu zajistil první místo v tabulce, takže si může dovolit i pochybit. Od tak zkušených hráčů jako Patricio, Pereira, Silva, Fernandes a Leao se to ale neočekává. Tyto hvězdy jsou dostatečně zkušení na to, aby věděli jak hrát tak, aby to stačilo na bodový zisk, i bez podpory Cristiana Ronalda.

Poslední vzájemné zápasy

Vzájemné statistiky těchto dvou týmů jsou opravdu vyrovnané. V posledních pěti zápasech vede na výhry sice Portugalsko, ale Švýcarsko není vůbec lehký soupeř. Minolou neděli se tyto dva týmy potkali v Portugalsku, kde byl výsledek vcelku jednoznačný. Pro Švýcari je ale už nejvyšší čas získat nějaký ten bod, jinak jim hrozý vypadnutí již v základní skupině.

5. 6. 2022 | Švýcarsko – Portugalsko 0:4

5. 6. 2019 | Švýcarsko – Portugalsko 1:3

10. 10. 2017 | Švýcarsko – Portugalsko 0:2

6. 9. 2016 | Švýcarsko – Portugalsko 2:0

15. 6. 2008 | Švýcarsko – Portugalsko 2:0

Švýcarsko – Portugalsko liga národů živé vysílání

Tento zápas budete mít možnost sledovat buď v televizi nebo na internetu. V televizi bude živé vysílání dostupné na Sport 1, přičemž na internetu se na utkání můžete dívat prostřednictvím live přenosu v sázkových kancelářích, jako Betano nebo Fortuna, kde je ale nutné mít uzavřenou sázku.

Často kladené otázky

Kde se zápas odehraje?

Nedělní duel se bude hrát v Ženevě na Stade de Genève – fotbalový stadion s kapacitou rovných 30 000 míst.

Kde bych si mohl na toto utkání vsadit?

Na zápas je dobré si vsadit u jedné z ověřených sázkových kanceláří, jako například Betano, SynotTip nebo Fortuna.

Koho v utkání Švýcarsko – Portugalsko tipy staví do role favorita?

I když jsou kurzy poměrně vyrovnané, favoritem v tomto zápase je Portugalsko.

Dne 11. června 2022
Napsal : Tomas