Tipy

Sparta Praha – Sigma Olomouc : Fortuna Liga 2022 tipy zápasu

V posledním nedělním zápase se představí Sparta Praha proti kádru Sigmy Olomouc.

Sparta Praha – Sigma Olomouc tipy na zápas

Sparta se tuto sezonu zatím hledá. Z dvou zápasů má jenom jednu výhru a jednu prohru, proto musí v neděli na domácím trávníku dominovat.

Sparta Praha - Sigma Olomouc
Sparta Praha – Sigma Olomouc tipy

Sigma Olomouc je na tom úplně stejně. Jedna výhra a jedna prohra jí zatím zajistila sedmé místo v tabulce, co se po neděli ale pravděpodobně změní.

Analýza zápasu Sparta Praha – Sigma Olomouc

V prvním zápase letošní sezony zažila Sparta potupu před vlastními fanoušky. Proti Liberci prohrála na Letné 1:2 a to se Sparťanům tedy vůbec nelíbilo. Zároveň zákeřný zákrok od Kuchty v poslední minutě zápasu mu přinesl červenou kartu a opravdu nejhorší možný vstup do sezony. V druhém zápase proti Budějovicím už vyhráli 2:1 a v tomto trendu plánují pokračovat. Gólovými střelci Sparty jsou Daněk, Højer a Čvančara. Když bude Sparta hrát disciplinovaně a systémově, tak má vítězství v kapse.

Olomouc se určitě bude snažit ale jeho šance jsou minimální. Sigma do sezony sice vstoupila skvělým vítězstvím 3:0 na ostravské půdě, ale v druhém zápase podlehli doma proti Brnu 0:2. Góly Olomouce mají na svědomí Chytil, Chvátal a Sedlák, na které bude tréner Jílek spoléhat i  v neděli. Pro Olomouc by byl obrovský úspěch i jeden bod, jelikož Sparta je výrazně silnější tým. Jestli chtějí nějaký ten bod uhrát, tak budou muset využívat příležitosti a zároveň poctivě bránit.

Poslední vzájemné zápasy

Historie vzájemných zápasů těchto dvou týmů je opravdu bohatá. Celkem odehráli 54 utkání, přičemž Sparta vyhrála až 30 z nich, zatím co Olomouc jenom 11. Remíza se zrodila 13x ale poslední dobou není dominance Sparty až tak výrazná.

20. 4. 2022 | Sparta Praha – Sigma Olomouc 0:2

24. 7. 2021 | Sparta Praha – Sigma Olomouc 3:2

7. 2. 2021 | Sparta Praha – Sigma Olomouc 3:2

30. 8. 2020 | Sparta Praha – Sigma Olomouc 3:0

23. 2. 2020 | Sparta Praha – Sigma Olomouc 0:1

Sparta Praha – Sigma Olomouc Fortuna liga živé vysílání

Zápas mezi Spartou a Olomoucí budete moct sledovat na O2 TV alebo na Fortuna TV. Jestli jste se chystali jej sledovat na ČT Sport, tak máte bohužel smůlu. Duel se hraje v neděli 14. 8. 2022 v 19:00.

Často kladené otázky

Kde se tento zápas hraje?

Tento duel se hraje na pražském stadionu Letná, který má kapacitu 18 887 míst.

Kde mám možnost si na toto utkání vsadit?

Jestli si chcete tento zápas okořenit, tak máte možnost si naň vsadit – doporučujeme využít služeb jedné ze sázkových kanceláří jako Betano, SynotTip či Fortuna.

Koho v zápase Sparta Praha – Sigma Olomouc tipy favorizují?

Jednoznačným favoritem v posledním nedělním zápase je domácí Sparta Praha.

Dne 12. srpna 2022
Napsal : Tomas