Tipy

Sparta Praha – Liberec : Fortuna Liga 2022 tipy zápasu

Posledním zápasem v prvním týdnu Fortuna Ligy 2022/23 bude Sparta Praha – Liberec. Sparta má tuto sezonu vysoké cíle.

Sparta Praha – Liberec tipy na zápas

Sparta Praha skončila minulou sezonu na 3. místě v tabulce, co z ní dělá favorita na zisk letošního titulu. Sestavu na to má, proto vítězný vstup do sezony by byl určitě dobrým startem.

Sparta Praha - Liberec
Sparta Praha – Liberec tipy

Slovan Liberec patří k těm lepším týmům tabulky, jelikož se mu občas povede probojovat i do top 5. Proti Spartě ale nemá velké šance na úspěch, zvláště na jejich domácí půdě.

Analýza zápasu Sparta Praha – Liberec

Útoku Sparty se zatím moc nedaří. Kuchta a Čvančara by měli tahat tým nahoru, ale tahají jej spíš směrem dolů. Holec v bráně je oporou celého týmu, proto je jistou brankářskou jedničkou. V obraně bude hrát Mejdr, Zelený a Hancko, přičemž před nimi budou Krejčí a Sadílek. Trojici, která bude připravovat gólové šance, tvoří Pešek, Fortelný a Haraslín. Kuchta na hrotu musí ale zapnout a využívat šance, jinak si moc nezahraje.

Liberec sice od minulé sezony přišel o obránce Štetinu a Koscelníka, ale nově příchozí jména jako Fukala, Prebsl, Preisler či Pourtzidis by je měli dostatečně zastoupit. Do zálohy se vrátil Kamso Mara, který má zde pevnou pozici. Krom toho má v záloze jména jako Polyák, Meszáros, Doumbia, Višinský či Gembický, proto střed pole dokáže ovládnout. Útok má Liberec tak silný, jelikož si zde může dovolit nasadit více hráčů. K dispozici má Kozáka, Rabušice nebo Rondiče, a na hrotu van Burena.

Poslední vzájemné zápasy

AC Sparta Praha se s Libercem utkala 60-krát, a v 32 zápasech dokázala vyhrát. Liberec ve vzájemných zápasech vyhrál jenom 16-krát, zatím co remíza se zrodila 12-krát. Poslední dobou ale Sparta Praha zápasy buď ovládne nebo minimálně remízuje.

28. 11. 2021 | Sparta Praha – Liberec 2:1

31. 7. 2021 | Sparta Praha – Liberec 5:0

2. 5. 2021 | Sparta Praha – Liberec 2:2

22. 12. 2020 | Sparta Praha – Liberec 1:1

20. 6. 2020 | Sparta Praha – Liberec 4:1

Sparta Praha – Liberec Fortuna liga živé vysílání

Bohužel, ČT sport tento zápas vysílat nemůže, jelikož na to nemá práva. Kdo ale na to práva má, je O2 TV as Fortuna TV. Jestli chcete tedy sledovat zápas živě, tak budete muset využít jedné z těchto služeb. Utkání se hraje v neděli večer v 19:00.

Často kladené otázky

Kde se zápas hraje?

Zápas se hraje v pražské Generali Česká Pojištovna aréně s kapacitou 18 887 diváků.

Kde se dá na utkání vsadit?

Doporučujeme využít služeb jedné z důvěryhodných sázkových kanceláří, jako například Betano, Fortuna nebo SynotTip.

Koho v duelu Sparta Praha – Liberec tipy favorizují?

Jednoznačným favoritem v tomto zápase je domácí Sparta.

On 29th Červenec 2022