Tipy

Portugalsko – Švýcarsko: Liga národů 2022 tipy zápasu

Krom našich hráčů se v neděli večer představí i Portugalsko a Švýcarsko. Oba týmy touží po první výhře na šampionátu, takže se bude na co dívat.

Portugalsko – Švýcarsko tipy na zápas

I když jsou kvality obou týmu docelá podobné, kurzy tomu nenasvědčují. Určitý podíl na tom má to, že zápas se hrá v Lisabonu. Domácí půda je pro Portugalce tajnou zbraní, která výrazně zvyšuje jejich kvalitu hry.

Portugalsko - Švýcarsko
Portugalsko – Švýcarsko tipy

Kurzy tedy mluví jasně v prospěch Portugalska, které po remizovém úspěchu se Španěli má chuť hrát. Švýcarsko tak bude mít před sebou nelahký úkol. Jestli se mu nepodaří opět získat alespoň jeden bod, tak do příštích zápasů bude pod mnohem větším tlakem.

Analýza zápasu Portugalsko – Švýcarsko

V zápase proti české reprezentaci dávali kurzy větší naděje právě Švýcarům. Díky jisté dávce smůly ale nezískali v tomto utkání ani jeden bod, a proto po něm teď touží mnohem víc. V neděli je ale čeká mnohem silnější protivník, a kurzy teď hrají spíše proti nim. Sommer bude mít teda za úkol nepustit za svoje záda ani jeden gól, zatím co Seferovic a Okafor v útoku jich budou muset zabezpečit co nejvíc. Součástí základní sestavy pro tento zápas nebude Djibril Sow, autor nešťastné vlastní branky ve čtvrtečním utkání.

Portugalsko dokázalo v nelehkém boji s domácím Španělskem uhrát alespoň 1 bod, co je pro ně víc než dostatečné. V druhém zápase, teď už na domácí půdě, se Portugalsko ukáže v plné síle, včetně Cristiana Ronalda. V útoku ho budou doplňovat Leao a Jota. Portugalskou branku bude bránit Costa a před ním obránci Pepe, Cancelo, Pereira a Guerreiro.

Poslední vzájemné zápasy

Statistiky z posledních zápasů naznačují, že se jedná o vyrovnané týmy. I když v posledních letech Portugalsko – Švýcarsko tipy vždy upřednostňují portugalské hráče, není to vždy správná volba. Ve 5 posledních vzájemných zápasech mají totiž každý dvě výhry a zrodila se i jedna remíza. V neděli mají ale Portugalci výhodu domácího prostředí, co značně ovlivňuje jejich výkon.

5. 6. 2019 | Portugalsko – Švýcarsko 3:1

10. 10. 2017 | Portugalsko – Švýcarsko 2:0

6. 9. 2016 | Portugalsko – Švýcarsko 0:2

15. 6. 2008 | Portugalsko – Švýcarsko 0:2

11. 11. 1987 | Portugalsko – Švýcarsko 0:0

Portugalsko – Švýcarsko živé vysílání

U nás bude možné tento zápas sledovat živě na Sport 2, nebo prostřednictvím sázkové kanceláře, kde je ale nutnost mít uloženu sázku. Na výběr se nabízí největší společnosti jako Fortuna, SynotTip a Betano. Česká televize tento zápas do programu vysílání nezařadila.

Často kladené otázky

  • Kde se bude duel hrát?

Utkání se koná na Estádio José Alvalade – stadionu v portugalském Lisabonu.

  • Je možné si na utkání vsadit?

Samozřejmě, nejzajímavější kurzy mají sázkové kanceláře Fortuna, Betano a SynotTip.

  • Kdo má větší šanci vyhrát?

V duelu Portugalsko – Švýcarsko tipy dávají přednost domácímu týmu.

Dne 4. června 2022
Napsal : Tomas