Tipy

Portugalsko – Česko: Liga národů 2022 tipy zápasu

Všichni čeští fotbalový fanoušci se už určitě těší na další představení našeho týmu na Lize národů. Tentokrát hrajeme proti silnému Portugalsku ve čtvrtek.

Portugalsko – Česko tipy na zápas

Českému národnímu týmu se zatím daří až překvapivě dobře. V úvodním zápase Ligy národů dokázali naši hráči porazit Švýcarsko 2:1, a v druhém zápase remizovali se silným Španělskem 2:2. Oba tyto zápasy ale byli na domácí půdě, co pro toto utkání neplatí.

Portugalsko - Česko
Portugalsko – Česko tipy

Portugalsku se nevede o nic míň. Proti Španělům uhráli taky remízu, ale tehdy byli v roli hostů. V druhém zápase na Lize národů si doma hravě poradili se Švýcarskem 4:0. Budeme věřit, že podobný scénář se nebude ve čtvrtek opakovat.

Analýza zápasu Portugalsko – Česko

Portugalský národní tým je silný po každé stránce. Všechno se to začíná brankářem, kterým je Patricio. Ten se významně podílí na úspěchu svého týmu a je velkou oporou. V obraně do zápasu nastoupí Cancelo, Duarte, Guerreiro a Pereira. Střed pole bude patřit Moutinhovi, Palhinhovi a Fernandesovi. Ve hvězdném útoku, který je zodpovědný za dokonalé góly, najdeme Silvu, Ronalda a Leaa.

Česká jedenáctka se ale taky nemá za co stydět. Na šampionátu zatím podávají překvapivě kvalitní výkon, v čom by mohli pokračovat i dál. V tomto zápase do české brány nastoupí Vaclík, bránit ho bude Matějů, Brabec a Zima, střed pole bude pokrývat Coufal, Souček, Havel a Král. Za všechny útočné akce budou zodpovědni Kuchta, Hlozek a Pešek. Ti se budou muset hodně snažit, aby prolomili kvalitní portugalskou obranu.

Poslední vzájemné zápasy

V historii samostatnosti jsme s Portugalskem hráli jenom třikrát. Z těchto tři zápasů se nám podařilo zvítězit jenom jednou, zatím co Portugalsku dvakrát. Je tedy jasné, že se jedná o silného protivníka, který podává na vlastní půdě nadlidské výkony.

21. 6. 2012 | Portugalsko – Česko 1:0

11. 6. 2008 | Portugalsko – Česko 3:1

23. 6. 1996 | Portugalsko – Česko 0:1

Portugalsko – Česko liga národů živé vysílání

Česká televize bude vysílat zápas naší reprezentace na ČT sport. Je již zvykem, že všechny zápasy českého národního týmu jsou k dispozici buď v televizi nebo prostřednictvím online vysílání. Taky je možné sledovat live přenos na stránkách sázkových kanceláří, kde je ale podmínkou aktivní sázka.

Často kladené otázky

Kde se utkání odehraje?

Toto utkání se koná v Portugalsku, konkrétně ve čtvrtek 20:45 na Estádio José Alvalade v Lisabonu.

Kde si můžu na utkání vsadit?

Vsadit na zápas si je možné v jedné z ověřených sázkových kanceláří, jako například Fortuna, SynotTip nebo Betano.

V koho prospěch hrají Portugalsko – Česko tipy?

V tomto utkání je do role favorita stavěno domácí Portugalsko.

Dne 8. června 2022
Napsal : Tomas