Tipy

Wimbledon 2022: Plíšková – Martincová

V prvním kole hlavní části Wimbledonu 2022 se utkají dvě české hráčky. Karolína Plíšková, sedmá nejlepší hráčka světa, se s mladší kolegyní Terezou Martincovou.

Plíšková – Martincová tipy na zápas

Úterní zápas má jasně danou favoritku, ale krása tenisu spočívá v tom, že nikdy není nic jisté. I když očekáváme poměrně hladký průběh, může se přihodit cokoliv.

Plíšková - Martincová
Plíšková – Martincová tipy

Momentálně nejlepší česká tenistka to na anglickém trávníku opravdu umí. Karolína Plíšková se minulý rok dostala až do finále Wimbledonu, kde podlehla Bartyové. Rok od roku se na tomto nejprestižnějším turnaji zlepšuje, a to je cíl každé tenistky.

Ale ani Tereza Martincová na Wimbledonu nehraje špatně. V roce 2019 skončila v prvním kole, ale minulý rok se probojovala až do třetího kola. Tento rok ji ale čeká nelehký úkol, a to zápas proti bývalé světové jedničce hned v prvním kole.

Kde a v kolik hodin se zápas hraje?

Jak již tradičně, tak i tento rok se Wimbledon 2022 a všechny jeho zápasy hrají na kurtech All England Club v Londýně. Zápasy prvního kola se hrají v pondělí a úterý, přičemž české tenistky se utkají právě v úterý, v 18:30.

Plíšková – Martincová živé vysílání

V televizi budete mít možnost sledovat tento zápas na stanici Eurosport. Jestli ale preferujete sledování na internetu, tak k dispozici máte live přenos v sázkové kanceláři, například Fortuna, kde je ale nutné mít uzavřenou sázku.

Plíšková – Martincová vzájemné statistiky

Tyto dvě hráčky se utkali jenom dvakrát. Poprvé v roce 2019 na Roland Garros. Zde to byl poměrně napínavý zápas, ale Plíšková dokázala vyhrát 7-6 7-6. O dva roky později, právě na Wimbledonu, se utkali ve třetím kole, kde Plíšková hladce vyhrála 6-3 6-3. Martincová tak pořád čeká na první výhru proti výrazně lepší hráčce, a je na místě otázka, jestli se ji někdy vůbec dočká. Plíšková dokazuje, že poslední měsíce má skvělou formu a rozhodně to chce na letošním Wimbledonu dotáhnout co nejdál.

Adeptka na vítězku

Jelikož minulý rok skončila Plíšková na druhém místě, tento rok má jasný cíl – vyhrát titul. I když proti Martincové ji čeká poměrně jednoduchý zápas, největší překážkou bude Swiateková. Mladá polská hráčka má tuto sezónu famózní formu a v řadě vyhrála již 35 zápasů. Plíšková by ale ráda byla ta, která tuto sérii přeruší.

Často kladené otázky

  • Kde se bude tento zápas hrát?

První kolo Wimbledon 2022 se bude hrát Londýně.

  • Kdo je v zápase favoritem?

V duelu Plíšková – Martincová tipy dost jasně favorizují právě Karolínu Plíškovou.

  • Kde si můžu na zápas vsadit?

Vsadit si můžete v důvěryhodných sázkových kancelářích jako například Fortuna, SynotTip nebo Betano.

On 25th Červen 2022