Fotbalové zprávy

MS ve fotbale 2022 skupiny a základní informace

Chvíle napětí a otázek jsou u konce, celkem 32 týmů bylo rozděleno do osmi skupin, z nichž dva nejlepší postoupí do vyřazovacích bojů. Co nám MS ve fotbale 2022 skupiny a sestavy prozdradí a jaké můžeme očekávat výsledky?

MS ve fotbale 2022 skupiny a rozlosování

32 týmů bylo rozděleno do osmi skupin, z nichž dva nejlepší postoupí do vyřazovacích bojů.

Skupiny na ms ve fotbale 2022 jsou určeny složitým postupem FIFA. Žebříčkový systém rozděluje pořadatelskou zemi a sedm nejsilnějších týmů do různých skupin. Aby bylo zaručeno geografické rozložení, FIFA definuje šest kvalifikačních zón: Afrika, Asie, Evropa, Severní a Střední Amerika a Karibik, Oceánie a Jižní Amerika.

MS ve fotbale 2022 skupiny a rozlosování

Přečtěte si také – MS ve fotbale 2022 sázky.

Žádné dva týmy ze stejné zóny – s výjimkou Evropy – nemohou být ve stejné skupině, přičemž ve stejné skupině mohou být nejvýše dva evropské týmy.

Zde jsou MS ve fotbale 2022 skupiny:

 • Skupina A: Katar, Ekvádor, Senegal, Nizozemsko
 • Skupina B: Anglie, Írán, Spojené státy, Wales
 • Skupina C: Argentina, Saúdská Arábie, Mexiko, Polsko
 • Skupina D: Francie, Austrálie, Dánsko, Tunisko
 • Skupina E: Španělsko, Kostarika, Německo, Japonsko
 • Skupina F: Belgie, Kanada, Maroko, Chorvatsko
 • Skupina G: Brazílie, Srbsko, Švýcarsko, Kamerun

Předpovědi pro MS ve fotbale 2022 skupiny

Mistrovství světa ve fotbale skupiny rozhodně nejsou vyrovnané. Vždy existují favorité na vítězství ve Světovém poháru a ti, kteří budou bojovat o své umístění. Pro týmy druhé kategorie je úspěchem už jen to, že se na turnaj dostanou. Letos se to týká zemí jako Saúdská Arábie, Tunisko nebo dokonce hostitelský Katar.

Tyto země jsou však v pozici, kdy mohou stereotypním týmům úspěchu způsobit zmatek. Každý rok dojde alespoň k jednomu velkému rozruchu. Nějaký malý tým vyřadí nejlepší tým ve skupině a postoupí. Nebo je jeden tým dotlačen na pokraj sil týmem, který nemá co ztratit.

V roce 2018 Portugalsko a Španělsko málem vypadly ve skupinové fázi po heroických výkonech Íránu a Maroka, zejména ve třetím hracím dni. V roce 2014 skončila Kostarika se sedmi body na prvním místě skupiny v konkurenci Uruguaye, Itálie a Anglie, přičemž poslední dva jmenovaní vypadli ve skupinové fázi.

Jaké jsou tedy předpovědi na vítěze pro MS ve fotbale 2022 skupiny?

Přečtěte si také nejlepší sázkové kanceláře pro MS 2022.

Předpovědi pro skupiny na MS ve fotbale 2022

Skupina A

Nizozemsko by se vzhledem ke svému talentu mělo dostat na první místo, přestože v roce 2018 chybělo. O druhém místě se však nerozhoduje tak snadno. Hostitelé mistrovství světa mají za sebou úspěšnou historii. Ve skutečnosti se hostiteli nepodařilo postoupit ze skupinové fáze pouze jednou. Katar je nenápadně dobrý tým, který by mohl uhrát jeden nebo dva výsledky. Dosavadní předpovědi očekávají tyto výsledky mistrovství světa ve fotbale skupiny A:

 1. Nizozemsko
 2. Senegal
 3. Katar
 4. Ekvádor

Skupina B

Americká média tvrdí, že se jedná o “skupinu smrti”, a odvolávají se na průměrné umístění na světovém žebříčku FIFA. Může se také jednat o skupinu, která je při vstupu do turnaje nejvíce z formy.

Bez ohledu na to je Anglie jasným favoritem skupiny, stejně jako patří k favoritům celého turnaje. Druhé místo je však sporné. Fanoušci si rádi myslí, že je Anglie jasným kandidátem na postup do vyřazovací fáze. Přesto mají co očekávat od dalších týmu mistrovství světa ve fotbale skupiny B. Očekávání vypadají takto:

 1. Anglie
 2. USA
 3. Wales
 4. Írán

Skupina C

Lionel Messi se vítězstvím na Copa America 2021 konečně zbavil břemene mezinárodní trofeje. Nyní vstupuje do svého posledního mistrovství světa s možná nejlepším argentinským týmem za dobu svého působení. Argentina se v roce 2018 sotva vyškrábala přes skupinovou fázi a její soupeři, Mexiko, Polsko a Saúdská Arábie, nejsou žádnými snadnými soupeři. Předpovědi pro MS ve fotbale 2022 skupiny C vypadají takto:

 1. Argentina
 2. Mexiko
 3. Polsko
 4. Saúdská Arábie

Předpovědi pro skupiny na MS ve fotbale 2022

Skupina D

Dokáže Francie ukončit sérii minulých šampionů, kteří vypadli ve skupinové fázi? Tato skupina nepředstavuje pro Francii příliš složitou výzvu. Nesmírný talent a hloubka na jednotlivých pozicích pomohli k výhře mistrovství světa v roce 2018. Mnoho z těchto hráčů se v roce 2022 vrátí, včetně příchodu držitele Zlatého míče Karima Benzemy. Očekávání vypadají takto:

 1. Francie
 2. Dánsko
 3. Tunisko
 4. Austrálie

Skupina E

Německo a Španělsko jsou součástí trendu, kdy šampioni v následujícím roce prohrávají. Letos se oba snaží odrazit od neúspěšných let a turnaje v Rusku 2018. To vyvíjí tlak na Kostariku a Japonsko, z nichž ani jeden není špatný tým. Ve skutečnosti Japonsko i Kostarika zaujaly v posledních zápasech proti USA.

Německo a Španělsko jsou však na Japonsko a Kostariku pravděpodobně příliš talentované. Pokud tedy Japonsko porazí Německo nebo Kostarika Španělsko v tomto úvodním zápase, bude skupina otevřená a Německo a Španělsko se utkají ve druhém dni.

 1. Německo
 2. Španělsko
 3. Japonsko
 4. Kostarika

Skupina F

Ze všech skupinových předpovědí mistrovství světa je tato možná nejtěžší. Kanada, přestože je na 41. místě světového žebříčku FIFA (o jedno místo horší než Skotsko a o jedno lepší než Norsko), prošla kvalifikací na mistrovství světa CONCACAF.

Chorvatsko a Belgie jsou věční černí koně, kteří byli v Rusku tak blízko. Nepočítejte ani s Marokem, které má v čele s Achrafem Hakimim svou hvězdu na pozici krajního beka.

 1. Belgie
 2. Chorvatsko
 3. Kanada
 4. Maroko

Skupina G

V této skupině se mluví především o Brazílii, což není překvapivé. Brazílie je favoritem na vítězství na mistrovství světa, protože má v týmu Neymara a Viníciuse Juniora. Zajímavým případem je však Srbsko. Srbsko zůstává outsiderem zápasu o druhé místo se Švýcarskem a připravuje se na dramatický zápas třetího dne v této skupině. Očekávání MS ve fotbale 2022 skupiny G vypadají takto:

 1. Brazílie
 2. Švýcarsko
 3. Srbsko
 4. Kamerun
Dne 26. října 2022
Napsal : Ellina