Tipy

Hradec Králové – Slavia Praha : Fortuna Liga 2022 tipy zápasu

V neděli se v Hradci představí pražská Slavie, a bude na co koukat. I když Hradec Králové bude hrát na domácí půdě, šance na výhru moc nemá.

Hradec Králové – Slavia Praha tipy na zápas

Hradec dlouho hrál v druhé lize ale minulý ročník se mu podařilo debutovat v nejvyšší soutěži. A byla to premiéra za kterou se určitě nemusí stydět, jelikož skončil na šestém místě v tabulce. V otevírácím zápase sezony 2022/23 ale stojí proti vícenásobnému vítězi – Slavia Praha.

Hradec Králové - Slavia Praha
Hradec Králové – Slavia Praha tipy

Slavie si do Hradce jde po tři body, čímž úspěšně vkročí do nové sezony Fortuna Ligy.

Analýza zápasu Hradec Králové – Slavia Praha

Trenérem Hradce je Miroslav Koubek, vůbec nejstarší tréner v lize. Jeho systém pro Hradec ale pravděpodobně funguje, jelikož minulou sezonu s ním dosáhl na šesté místo v tabulce. Z brankářú si může Hradec vybírat – má k dispozici Fendricha, Vízka i Bajzu. Jedničkou v bráně bude ale asi Reichl. V obraně přišel Hradec o Krále, ale nahradí ho příchozí Ševčík. Klíma po hostování definitivně přestoupil a bude hrát na postu pravého stopera. Oporou týmu je Kubala s Vašulínem v útoku, kteří se budou starat o góly.

Hlavním trenérem Slavie je Jindřich Trpišovský, který zde působí už pátým rokem. Brankářskou jedničkou je Mandous, v obraně čtverice Masopust, Eduardo, Ousou a Oscar. V útoce hrají Usor, Provod a Ewerton, přičemž na hrotě bude osamocený Sor. Slavie má bezpochyby nejkvalitnější kádr v lize, a proto si tento rok opět jde pro titul, který mu minulou sezonu vyfoukla Viktorka.

Poslední vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se proti sobě postavili celkově 31-krát, z čeho dokázal Hradec Králové vyhrát jenom třikrát. Slavie naopak zvítězila az 21-krát a v sedmi případech se zrodila remíza. V posledních vzájemném zápase paradoxně vyhrál Hradec, jinak zápas vždy ovládne Slavie Praha.

24. 4. 2022 | Hradec Králové – Slavia Praha 4:3

27. 2. 2022 | Hradec Králové – Slavia Praha 1:5

26. 9. 2021 | Hradec Králové – Slavia Praha 1:4

17. 4. 2017 | Hradec Králové – Slavia Praha 0:4

15. 10. 2016 | Hradec Králové – Slavia Praha 0:3

Hradec Králové – Slavia Praha Fortuna liga živé vysílání

Zápas budete moct sledovat buď prostřednictvím Fortuna TV nebo O2 TV. Bohužel, letošní sezonu ČT sport vysílat nebude, jelikož nezískal k tomu práva. Utkání se bude hrát v neděli 31. 7. 2022 v 16:00.

Často kladené otázky

Kde se duel hraje?

Tenhle zápas se bude hrát na Lokotrans Aréně v Hradci, s kapacitou 5 000 diváků.

Kde si můžu na tento zápas vsadit?

Určitě byste měli využít služeb jedné z ověřených sázkových kanceláří, jako Fortuna nebo SynotTip.

Koho v utkání Hradec Králové – Slavia Praha tipy favorizují?

Jednoznačným favoritem v nedělním zápase je Slavia Praha.

On 29th Červenec 2022