Tipy

Dánsko – Rakousko : Liga národů 2022 tipy zápasu

Pondělní večer se můžeme těšit na dva překvapivě vedoucí týmy skupiny 1 v nejvyšší kategorii Ligy národů.

Dánsko – Rakousko tipy na zápas

Rakousko si v prvním vzájemném utkání na letošní Lize národů nedokázalo poradit s Dánskem na vlastní půdě, proto jsou jeho šance na dánské půdě ještě nižší. Ukazuje nám ale, že na šampionátu podává kvalitní výkon, proto může pořád překvapit.

Dánsko - Rakousko
Dánsko – Rakousko tipy

Dánové ale nic nenechají na náhodu, a i z tohoto utkání si budou chtít odnést tři body. Zatím na šampionátu mají dvě výhry a jednu prohru, proto jim výhra na domácí půdě proti papírově slabšímu soupeři určitě zajistí větší herní pohodu.

Analýza zápasu Dánsko – Rakousko

Na domácí půdě se za Dánsko postaví do brány Schmeichel, v obraně bude Andersen, Christensen, Kristensen a Maehle, v záloze hrají Jensen a Hojbjerg, útok patří jménam jako Skov, Eriksen a Damsgaard, přičemž na hrotu bude Wind. Je to obdobná sestava jako v prvním vzájemném zápase, kde toto složení fungovalo dle očekávání.

Rakousko nemá co jiného vymyslet, proto do brány nastoupí Pentz, v obraně bude hrát Trauner, Danso, Wober a Lainer, před nimi ve středě pole Schlager, Sabitzer a Laimer, v útoku již tradičně Baumgartner, Kalajdzic a Weimann. I když to není hvězdná sestava, jsou to kvalitní hráči, kteří dovedou hrát týmově, díky čemu dokázali zvítězit nad Chorvatskem a remizovat s Francií.

Poslední vzájemné zápasy

Rakousko dokázalo naposledy porazit Dány v roce 2010, co už je poměrně dlouhá doba. Kvalita dánskeho fotbalu rok od roku roste, a proto by se musel stát zázrak, aby v pondělí prohráli. V utkání minulé pondělí na rakouské půdě dokázalo Dánsko vyhrát 2:1, a tak se doma očekává stejný, když ne lepší, výsledek.

6. 6. 2022 | Dánsko – Rakousko 2:1

12. 10. 2021 | Dánsko – Rakousko 1:0

31. 3. 2021 | Dánsko – Rakousko 4:0

16. 10. 2018 | Dánsko – Rakousko 2:0

3. 3. 2010 | Dánsko – Rakousko 1:2

Dánsko – Rakousko liga národů živé vysílání

Jestli se budete chtít podívat na tento zápas, tak budete muset navštívit stránky jedné ze sázkových kanceláří jako Betano, Fortuna nebo SynotTip. Právě v nich bude dostupný live přenos z utkání Dánsko – Rakousko, které se začíná v pondělí v 20:45.

Často kladené otázky

Na jakém stadioně se utkání bude hrát?

Tento duel se bude hrát na stadionu Parken v Kodani – národní stadion s kapacitou 38 065 míst.

Kde se dá na utkání vsadit?

Doporučujeme využít služeb jedné z důvěryhodných sázkových kanceláří, jakými jsou například Fortuna, SynotTip nebo Betano.

Koho v zápase Dánsko – Rakousko tipy favorizují?

Poměrně jasným favoritem je lídr první skupiny – domácí Dánsko.

Dne 12. června 2022
Napsal : Tomas