Tipy

Dánsko – Chorvatsko: Liga národů 2022 tipy zápasu

Druhým pátečním večerním duelem je Dánsko – Chorvatsko. Zápas v Kodani bude ale mnohem vyrovnanější a zajímavější.

Dánsko – Chorvatsko tipy na zápas

Domácí tým je zatím na tom opravdu dobře. Dva první zápasy v Lize národů hrála dánská reprezentace vždy v pozici hostů, a přesto dokázali vyhrát. První zápas proti Francii byl opravdu překvapením, když je v Paříži dokázali porazit 2:1. Stejný výsledek dosáhli i ve Vídni v druhém zápase. Teď bude hrát Dánsko poprvé na domácí půdě, a tak má šance na zisk tří bodů opravdu velké.

Dánsko - Chorvatsko
Dánsko – Chorvatsko tipy

Chorvatsko je na tom podstatně hůř. Hrálo dva zápasy doma a ani v jednom nedokázalo vyhrát. V úvodním utkání proti Rakousku prohrálo 0:3 a v druhém zápase proti Francii uhrálo jenom remízu 1:1. Jestli nezíská v tomto zápase ani bod, tak bude mít problém.

Analýza zápasu Dánsko – Chorvatsko

Dánsko je skvělým příkladem, že nepotřebujete tým plný hráčů z velkých klubů na to, abyste dokázali vítězit. Do pátečního zápasu nastoupí Schmeichel v bráně, Vestergaard, Nelsson a Anderson v obraně. V středě pola budou hrát Hojbjerg, Kristensen, Delaney a Meahle. Útok patří Damsgaardovi, Braithwaitovi a Corneliovi. Je vidět, že sehranost této sestavy je na vysoké úrovni.

Za Chorvatsko se do brány postaví Livakovic, v obraně budou Vrsaljko, Pongracic, Sosa a Caleta-Car. Střed pole bude patřit hvězdě Modricovi a po jeho boku bude Kovacic a Brozovic. Útoční formace, která bude zodpovědná za případný bodový zisk se skládá z Majera, Kramaric a Brekela. Tito tři se budou muset snažit co nejvíc skórovat.

Poslední vzájemné zápasy

Ve vzájemných duelech se Dánsku zatím nepovedlo ani jednou vyhrát. Je ale vidět, že dánské národní mužstvo se pořád zlepšuje a výsledky vzájemných zápasů se pomalu začínají otáčet. Svědčí o tom i páteční duel, ve kterém kurzy do role favorita dávají právě domácí Dány.

1. 7. 2018 | Dánsko – Chorvatsko 1:1

5. 6. 2004 | Dánsko – Chorvatsko 1:2

16. 6. 1996 | Dánsko – Chorvatsko 0:3

Dánsko – Chorvatsko liga národů živé vysílání

Utkání budete mít možnost sledovat buď v televizi nebo na internetu. V televizu bude tento zápas vysílat stanice Sport 2, přičemž na internetu máte možnost sledovat přenos prostřednictvím živého vysílání jedné ze sázkových kanceláří, či už je to Betano, Fortuna nebo SynotTip. Oficiální začátek utkání je v 20:45.

Často kladené otázky

Na jakém stadionu se zápas koná?

Tento duel se koná na dánskem stadionu Parken v Kodani. Kapacita tohoto stadionu je 38 065 míst.

Kde si můžu na tento duel vsadit?

V jedné z ověřených sázkových kanceláří, mezi které patří Betano, SynotTip a oblíbená Fortuna.

Koho v duelu Dánsko – Chorvatsko tipy favorizují?

I když jsou kurzy na tento zápas poměrně vyrovnané, mírným favoritem je domácí Dánsko, jelikož hrá před vlastními fanoušky.

Dne 9. června 2022
Napsal : Tomas