Tipy

Baník Ostrava – Sigma Olomouc : Fortuna Liga 2022 tipy zápasu

První zápasy sezóny 2022/2023 Fortuna ligy se začnou už tuto sobotu. V jednom z prvních zápasů se utkají Baník Ostrava a Sigma Olomouc.

Baník Ostrava – Sigma Olomouc tipy na zápas

Domácí Baník, který minulou sezónu skončil na pátém místě, má doma větší šance na výhru. Zápas to ale bude bezpodmíněčně vyrovnaný, jelikož týmy jsou na tom kvalitativně dost podobně.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc
Baník Ostrava – Sigma Olomouc tipy

Sigmu Olomouc tedy čeká první zápas na půdě soupeře. Na výhru si moc netroufá, ale jeden bod za remízu by její fanoušky určitě potěšil.

Analýza zápasu Baník Ostrava – Sigma Olomouc

Největší změna v Baníku se konala na trenérskem postu, kde tuto sezónu bude Pavel Vrba. Pro Baník to bude znamenat změnu ve stylu hry, snad k lepšímu. Nové tváře v banickém dresu budou Frydrych a Takács. Největší oporou týmu je Almási, který i tuto sezónu zůstává v Baníku. Ostrava zatím pořád hledá svou formu, kterou v posledních zápasech neukázala, jelikož jenom těsně dokázala porazit Karvinou z druhé ligy.

Olomouc není na tom o moc lépe a kvalitativně poslední dobou dost upadá. Letošní sezónu nenastoupí už Hubník, který byl základem týmu, ale ukončil kariéru. Do Sparty Praha odešel Daněk, co výrazně celý kádr oslabilo. V posledních zápasech taky nedokázal moc dominovat, a proto bude Baníku poměrně vyrovnaným soupeřem.

Poslední vzájemné zápasy

Co se týče vzájemných zápasů, tak mírně na vrch má Olomouc. Z 54 vzájemných zápasů dokázala Olomouc vyhrát až 18-krát, zatím co Baník jenom 16-krát. Nejčastěji se ale vzájemné zápasy těchto dvou týmů končí remízou, kterých mají na kontě 20. V posledních pěti vzájemných zápasech ale vidíme dominanci Baníku, který se rok od roku zlepšuje.

19. 2. 2022 | Baník Ostrava – Sigma Olomouc 1:0

17. 9. 2021 | Baník Ostrava – Sigma Olomouc 1:1

24. 4. 2021 | Baník Ostrava – Sigma Olomouc 2:0

18. 12. 2020 | Baník Ostrava – Sigma Olomouc 1:1

7. 6. 2020 | Baník Ostrava – Sigma Olomouc 3:2

Baník Ostrava – Sigma Olomouc Fortuna liga živé vysílání

Tak jako všechny zápasy Fortuna Ligy, tak i tento budete moct sledovat buď na O2 TV alebo na Fortuna TV. V televizi na ČT sport vysílání bohužel už neuvidíte, jelikož Česká televize nezískala práva na vysílání 1. české fotbalové ligy. Zápas se hraje 30. 7. 2022 v 16:00.

Často kladené otázky

Kde se bude tento zápas hrát?

Utkání se bude hrát v Ostravě na Městském stadionu Ostrava s kapacitou 15 123 míst.

Kde je možné si na tento zápas vsadit?

Nejlepší možností je samozřejme Fortuna, ale chybu neuděláte ani sázkou u ověřených sázkových kanceláří jako SynotTip nebo Betano.

Koho v zápase Baník Ostrava – Sigma Olomouc tipy staví do role favorita?

Favoritem v sobotním utkání je domácí Baník Ostrava.

Dne 26. července 2022
Napsal : Tomas