Tipy

Austrálie – Dánsko tipy na Mistrovství světa 2022

Ve skupině D na MS 2022 v Kataru se ve středu hraje i mnohem důležitější duel mezi Austrálií a Dánskem.

Austrálie Dánsko tipy na zápas

Austrálie sice dokázala vyhrát nad Tuniskem a je aktuálně se 3 body na druhé pozici v tabulce, ale o postupu se rozhodne ve středu. Na postup mezi 16 nejlepších týmů potřebuje výhru nebo remízu, ale kurzy jí moc nefandí.

 

Dánsko s jedním bodem v zápase s Tuniskem zaváhalo, takže proti Austrálii si to již dovolit nemůže. Kurzy stojí jednoznačně na straně evropské země, který potřebuje v zápase vyhrát, aby se opět podívala do osmifinále.

Analýza zápasu Austrálie – Dánsko

Austrálie letos na MS v Kataru vcelku překvapuje a dokazuje nám, že i ona má své místo mezi top 32 týmy světa. Po výhře nad Tuniskem má lepší výchozí pozici v zápase proti Dánsku, kde jí stačí vsadit na defenzivnější kartu, jelikož nerozhodný výsledek hraje v její prospěch. Největším úspěchem této země byla právě účast v osmifinále v roce 2006, kterou by letos ráda zopakovala. Od té doby se Austrálie sice vždy na Mistrovství světa kvalifikuje, ale jeho cesta na posledních třech MS se vždy skončila ve skupině. Letos by Austrálie ráda přelomila tuto kletbu a opět patřila mezi 16 nejlepších. V zápase proti Dánsku vsadí na rozložení 4-5-1, které v jejím případě evidentně funguje. V bráně bude Ryan, v obraně Karacic, Rowles, Behich a Souttar. Nejvíc hráčů má Austrálie v záloze, jmenovitě Leckie, Mooy, Irvine, Goodwin a McGree. V útoku je osamocený Duke, který se stará o góly.

Austrálie - Dánsko
Austrálie – Dánsko tipy

Dánsko sice potřebuje v tomto zápase taky vyhrát, aby mělo šance na postup, ale dle kurzů je to pravděpodobnější výsledek. Dánsko bylo na MS doteď pětkrát, a jenom jednou nepostoupilo ze skupiny. Účast v osmifinále je tak pro něj známá věc a letos by se tam určitě rádo podívalo opět. Kvality ve svých řadech na účast mezi 16 nejlepšími jednoznačně má. V bráně bude Schmeichel, v obraně Kjaer, Christensen a Andersen, v záloze Kristensen, Hojbjerg, Maehle a Eriksen, v útoku Skov, Olsen, Dolberg a Damsgaard. Právě na ofenzivu bude muset Dánsko výrazně tlačit, aby mohlo ze skupiny postoupit.

Největší ztátou pro Dány je Thomas Delaney. Tento záložník se zranil v zápase proti Tunisku a na turnaji si již nezahraje. Tvořil bazální část sestavy Dánska, takže to budou bez něj mít komolikované.

Sázky na zápas Austrálie – Dánsko (Fortuna)

Kolik v zápase padne gólů?

  • Méně než 2,5 – 1.94
  • Více než 2.5 – 1.90

Vstřelí oba týmy branku?

  • Ano – 1.98
  • Ne – 1.80

Padne v obou poločasech gól?

  • Ano – 1.73
  • Ne – 2.07

Poslední vzájemné zápasy

Austrálie se s Dánskem na velikých mezinárodních turnajích utkala celkově třikrát. V jednom zápase dokázala vyhrát právě ona, v jednom zápase dominovalo Dánsko a v jednom utkání se zrodila remíza. Statistiky těchto dvou týmů jsou tak dost vyrovnané.

21. 6. 2018 | Austrálie – Dánsko 1:1

1. 6. 2010 | Austrálie – Dánsko 1:0

6. 2. 2007 | Austrálie – Dánsko 1:3

Austrálie – Dánsko MS ve fotbale 2022 živé vysílání

V případě, že byste rádi sledovali utkání mezi Austrálií a Dánskem v živém přenosu, tak máme pro vás dobrou zprávu – zápas bude ve svém programu vysílat Česká Televize na své stanici ČT Sport. Pro vášnivé hráče se nabízí taky přenos v sázkových kancelářích, kde je ale nutnost mít uzavřenou aktivní sázku. Utkání je na programu ve středu 30. 11. 2022 v 16:00.

Často kladené otázky

Kde se bude tento duel hrát?

Utkání mezi Austrálií a Dánskem se bude ve středu hrát na Al Janoub Stadium, který byl otevřen v květnu 2019 a má kapacitu celkově pro 44 325 diváků.

Kde si můžu na tento duel vsadit?

Jestli byste si rádi na tento zápas vsadili, tak tak můžete učinit v kterékoliv sázkové kanceláři, my ale doporučujeme spolehnout se spíš na ty, kterým se dá věřit – Betano, Fortuna či SynotTip.

Koho v duelu Austrálie Dánsko tipy favorizují?

Jasným favoritem dle kurzů v tomto zápase skupiny D je Dánsko.

Dne 30. listopadu 2022
Napsal : Tomas