Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern si pojistil služby kanonýra Choupo-Motinga

1. Bundesliga - Bayern si pojistil služby kanonýra Choupo-Motinga

Bayern si pojistil služby kanonýra Choupo-Motinga © goal.com - Eric Maxim Choupo-Moting je ve velké formě

0

Líbilo se

02.03. - Bavorský klub se v letošní sezóně může opřít o služby kamerunského útočníka aEuml;rika Choupou-Motinga, který dokázal využít uvolněné pozice v útoku a z pozice žolíka nastřílet již devět branek. Solidní výkony přesvědčily vedení klubu o tom, že by hráči mělo nabídnout novou smlouvu s výrazně vyšším platem.

Erik Choupo-Moting se v letošní bundesligové sezóně rozstřílel. V patnácti utkáních německé ligy nastřílel devět branek a po třech přidal v poháru a Lize mistrů. Dokonale tak zapadl na uvolněné místo po Robertu Lewandowském, který loni v létě odešel do Barcelony. Kamerunský žolík zpravidla bývá prvním střídaným hráčem v utkáních Bayernu, ale přesto dokáže být rozdílovým hráčem.

S klubem by proto měl podepsat novou smlouvu v následujících dnech. Ta by jeho dosavadní platové podmínky měla zdvojnásobit na 10 milionů eur ročně a být platná až do roku 2024. Kromě sportovního hlediska a přesvědčivých výkonů na vedení klubu zapůsobil také nekonfliktní charakter Choupo-Motinga, klíčového dílku současného týmu německého mistra.

Bayern nicméně zůstává věrný své zažité filosofii, která nedovoluje hráčům nad třicet let věku nabízet smlouvy delší než jeden rok. A pokud bude Choupo-Moting i nadále úspěšný v ofenzívě, není vyloučeno, že Bayern přehodnotí své plány s Harry Kanem, který zůstává hlavní volbou pro posílení útoku klubu v letním přestupovém období.

Andrea Suttnerová / as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články