Zpět na » 1. Bundesliga » Lipsko má být jedním z předních zájemců o Jonathana Davida

1. Bundesliga - Lipsko má být jedním z předních zájemců o Jonathana Davida

Lipsko má být jedním z předních zájemců o Jonathana Davida © bleacherreport.com - Jonathan David je v Lille klíčovým hráčem

0

Líbilo se

22.02. - Kylian Mbappé, Folarin Balogun a Jonathan David. To jsou s 15 góly aktuálně nejlepší střelci Ligue 1. Právě ten třetí jmenovaný bude v létě předmětem obrovského zájmu, který bude zejména z Premier League, ale má být i z Německa, kde by o služby mladého Kanaďana chtělo usilovat Lipsko. David by ale suverénně trhnul rekord nejdražšího klubového přestupu.

Jonathan David je zajímavou osobností. Na rozdíl od Alphonso Daviese se vůbec neukázal v MLS. Již v roce 2018 se z Ottawy přesunul do belgického Gentu. V dresu tohoto klubu zářil 2 sezóny, během kterých dal v tamní nejvyšší ligové soutěži 30 gólů a na dalších 14 jich přihrál. Patřil mezi vůbec nejlepší hráče celé ligy a ve svých 20 letech odešel do Lille, kde nahradil Osimhena. Hned v první sezóně dal 13 gólů a pomohl k titulu. Chyběl v jednom jediném zápase a vloni ani v jednom. Dal 15 gólů a zařadil se mezi nejlepší útočníky ve Francii.

Jenže letos je to o něčem úplně jiném. 13 a 15 branek není vůbec špatný počin, ale maximum 15 gólů letos překonal už po 23 ligových utkáních. Pokud bude v této formě pokračovat, sezónu by mohl ukončit s 25 góly na kontě. Pokud dá ještě dva, přeskočí v historických tabulkách Edena Hazarda a pokud jich dá skutečně ještě 10, srovná nejlepšího střelce klubových dějin Pierra Pleimeldinga s 59 góly. David směřuje mezi klubové legendy.

Jonathan David

Stále mu je jen 23 let a trh s výbornými mladými útočníky je omezen. Vidíme tu prakticky jen Victora Osimhena a právě Davida. Oba dva budou v létě nejžhavějším zbožím v Evropě. Jonathan David je prý vysněnou posilou Lipska. Ta ztratí svého nejlepšího hráče Christophera Nkunkua a potřebuje ho nahradit. Peníze klub má, navíc je dostane právě z odchodu Nkunkua a nejasná je budoucnost Gvardiola, který bude stát obří peníze. Klubu se sice nelíbí dát za Davida velkou částku,ale v jeho schopnosti je vedení přesvědčeno, a tak by mohl Davidův přestup nabrat nečekaný směr.

Doposud nejdražší klubovou posilou byl v roce 2016 Naby Keita ze Salzburgu. Stál necelých 30 milionů eur, ale peníze zůstaly v rodině Red Bullu. Nejdražším přestupem mimo koncern byl ten Daniho Olma z Dinama Záhřeb. Španělský záložník stál 29 milionů eur. Je tak jasné, že pokud Jonathan David do Lipska skutečně přestoupí, několikanásobně rekord překoná. Jeho aktuální tržní hodnota je 45 milionů eur, ale přestupová částka bude o mnoho vyšší.

David Suchý / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články