Zpět na » 1. Bundesliga » Max Kruse lituje odchodu z Berlína a prorokuje mu umístění v TOP 4

Max Kruse lituje odchodu z Berlína a prorokuje mu umístění v TOP 4

Max Kruse lituje odchodu z Berlína a prorokuje mu umístění v TOP 4 © focus.de - MAx Kruse slaví branku v dresu Vlf Wolfsburg

0

Líbilo se

12.02. - Čtyřiatřicetiletý veterán německého ftobalu, Max Kruse, v nedělním rozhovoru litoval, že se loni v lednu rozhodl opustit Union Berlín a přestoupit do Wlf Wolfsburg. Zelenobílí s ním totiž v zimě ukončili smlouvu a Kruse tak zůstává bez angažmá. Svému bývalému klubu ale drží palce a prorokuje mu umístění mezi nejlepší bundesligovou čtverkou.

Veterán německého fotbalu Max Kruse, který po svém propuštění z Wlf Wolsburg letos v zimě zůstává bez angažmá, politoval rozhodnutí, které učinil před rokem a jenž ho zaválo pryč z Unionu Berlín, týmu, který letos udivuje bundesligovou veřejnost.

Bývalý útočník Wolfsburgu byl v zimě spojován s Bochumí a Werderem Brémy, ale klub s nímž by se dohodl na podmínkách se zatím nenašel. Max Kruse proto po svém rychlém odchodu od zelenobílých zůstává bez angažmá.

Při rozhovorech s osatními kluby nerozhodovala sportovní stránka věci,“ prohlásil Kruse ve svém prvním veřejném vystoupení od odchodu z Wolfsburgu. „Několik z nich se ale bálo udělat další krok. O mých schopnostech asi nikdy nepochybuje a já bych si rád znovu zahrál Bundesligu, i když by bylo zajímavé hrát v USA nebo Kanadě. Uvidíme, co se stane, pokud se něco stane.“

Bývalý reprezentační útočník žádné konkrétní německé kluby, se kterými byl ve spojení, nechtěl jmenovat, nejvíce se ale mluvilo o Bochumi a Brémách. Ze zámoří sice zatím konkrétní nabídka nepřišla, nicméně tamní kluby mají na uzavření trhu čas až do března. Ani o možném přestupu za oceán se ale Max Kruse nechtěl vyjadřovat konkrétněji, přímo tedy odpověděl pouze na dotaz na svůj bývalý klub, Union Berlín.

Loni mi bylo třiatřicet let. Nabídku z Wolfsburgu jsem nemohl odmítnout. S odstupem rou je snadné říci, že ten přestup byl totální průser. Samozřejmě to pro mě nedopadlo dobře,“ dodal Max Kruse, který až tolik nelituje toho, že nepochodil ve Wolfsburgu, jako toho, že odešel z Unionu.

Nevím, jestli to nakonec bude stačit na ligový titul, ale jsem si jistý, že to bude minimálně Liga mistrů. Union nic nerozhodí. To je jejich největší síla. Žádný hráč není větší než klub. Nemají hvězdu, která by vydělávala pět milionů eur a to je jejich výhoda,“ dodal bývalý klubový útočník. „Hromada z nich chodí společně na jídlo, to v jiných klubech neuvidíte. Atmosféra na Stadionu An der Alten Försterei se podobá atmosféře klubu z páté ligy, je jedinečná.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Nejnovější články