Zpět na » 1. Bundesliga » Na čem ztroskotal přestup Isca do Unionu Berlín?

1. Bundesliga - Na čem ztroskotal přestup Isca do Unionu Berlín?

Na čem ztroskotal přestup Isca do Unionu Berlín? © orgullobiri.com - Isco je na odchodu ze Sevilly

0

Líbilo se

01.02. - Zdálo se, že druhý tým bundesligové soutěže, Union Berlin v zimě přivede do klubu zvučnou posilu, Francisca Román Alarcón Suáreze, ve fotbalovém prostředí známého jako Isco. Španělský fotbalový záložník dokonce odletěl do německé metropole, kde se podrobil lékařských testům, ale ve chvíli, kdy už se zdálo, že příchodu hráče nic nebrání, přišla ledová sprcha. Isco Union Berlin neposílí a obě strany se přou o to, kdo jednání překazil.

V zimním přestupovém období si fanoušci přišli na své, napříč ligovými soutěžemi došlo k několika velkým přestupům, ale zpráva o tom, že by španělský ofenzivní záložník a bývalý hráč Realu Madrid, Isco Alarcón, mohl posílit Union Berlín, byla opravdovou senzací.

Poslední den přestupového trhu byl velmi hektický. Sotva několik hodin před jeho ukončením odcestoval Isco do Berlína, aby zde úspěšně absolvoval vstupní lékařskou prohlídku. Následně se přesunul do sídla klubu, kde měl podepsat smlouvu do roku 2024 s opcí na její prodloužení o další sezónu.

Zcela nepochopitelně ale až v té chvíli hráčovi agenti zjistili, že s klubem nejsou na stejné lodi. „Dozvěděli jsme se, že Union Berlín nechce dodržet svou část dohody,“ nechali se slyšet Iscovi právníci. Německý klub ale vzápětí kontroval a vyvrátil obvinění. „Rádi bychom Isca viděli v našem dresu. Máme ale své limity a ty byly překročeny požadavky na poslední chvíli, které se lišily od těch původních.“ Ačkoliv se jedná o dvě diametrálně odlišná vysvětlení situace, legenda německého klubu Torsten Mattuszka, si myslí, že pravděpodobně došlo k velmi banálnímu, ale rozhodujícímu nedorozumění.

Ve Španělsku je obvyklé, že se veškeré smlouvy projednávají s platem uváděným v čistém, zatímco pro Německo je běžné bavit se o výdělku v hrubém. To co tedy pro Isca byl plat 2 miliony eur na sezónu v čistém, byl pro klub hrubý plat před zdaněním a při podpisu smlouvy již nebyl dostatek času na domluvu, ani by to ekonomická situace klubu nedovolila.

Ve španělském tisku se nicméně spekuluje také o tom, že Union Berlín nakonec hráči nabídnul pouze půlroční smlouvu a Isco neměl ani být součástí soupisky pro evropské poháry. To byly pro španělského záložníka nepřijatelné podmínky a tak měl velký přestup groteskní konec.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články