Zpět na » 1. Bundesliga » Přestup Yanna Sommera do Bayernu by měl být hotovou záležitostí

1. Bundesliga - Přestup Yanna Sommera do Bayernu by měl být hotovou záležitostí

Přestup Yanna Sommera do Bayernu by měl být hotovou záležitostí © kicker.de - Yann Sommer je velkou oporou Mönchengladbachu

0

Líbilo se

03.01. - Snad poprvé od svého příchodu v roce 2011 bude mít Manuel Neuer takovou konkurenci jako teď. Německá reprezentační jednička si po nepovedeném MS v Kataru na dovolené zlomila nohu, a tak musí Bayern nutně shánět nového gólmana pro zbytek sezóny. Podle německých médiií už je jasno. Novou prozatimní jedničkou Bavorů se stane Yann Sommer z Borussie Mönchengladbach.

Yann Sommer je nám v Evropě na očích již několik let. Začínal doma ve švýcarském Basileji, který byl dlouho největším klubem v zemi. Přes hostování ve Vaduzu ještě v roce 2007 a v Grashoppers se z něj stala jednička tohoto klubu. Odchytal za něj 170 utkání a vyhrál s ním 4 ligové tituly v řadě. V roce 2014 se ale rozhodl pro kariérní posun a odešel do Bundesligy. Upsal se Borussii Mönchengladbach, kde chytá dodnes. Na kontě má už 370 utkání a neohroženou jedničkou, oporou a legendou klubu je již devátou sezónu.

Jenže už v létě byl velmi blízko dohodě s Nice, ale rozhodl se zůstat v Německu. Francouzský klub pak angažoval Kaspera Schmeichela. Jenže spekulace neutichaly ani během ročníku. 35letý Švýcar byl považován za ideální krátkodobou alternaci za špatně chytajícího de Geu na Old Trafford nebo za Huga Llorise v Tottenhamu. Zranění Manuela Neuera ale přineslo novou zápletku do případu Sommer.

Ikona Bayernu si po katastrofickém MS 2022 na své dovolené zlomila nohu a Bayernu zůstal pouze Sven Ulreich, který už častokrát ukázal, že zkrátka není Bayernu hoden a je spíše, a to bez urážky, "maskotem" týmu. To je důvod, proč vedení Bayernu nyní řeší Neuerovu náhradu. Alfreda Nübela Monaco z hostování nepustí a tak to musí být přestup. I přes spekulace o Bonovi, Martinezovi a podobně, je nyní nejpravděpodobnější právě příchod Sommera, který už je podle některých německých novinářů hotovou záležitostí. Smlouvu by měl podepsat do roku 2025.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články