Zpět na » 1. Bundesliga » Hložkův první gól pomohl k překvapivé demolici Unionu 5:0

1. Bundesliga - Hložkův první gól pomohl k překvapivé demolici Unionu 5:0

Hložkův první gól pomohl k překvapivé demolici Unionu 5:0 © bayer04.de - Adam Hložek dnes vstřelil svůj první gól v Německu

0

06.11. - REVIEW Union Berlín by se výhrou nad stále se trápícím Leverkusenem dostal zpět do bundesligového čela a jeho výhra se předpokládala. Jenže přišel šok. Svěřenci Xabiho Alonsa rozjetého soupeře rozdrtili 5:0. České fanoušky může těšit první bundesligový gól Adama Hložka, který opravdu stál za to. Ke gólu přidal i asistenci.

Bayer Leverkusen se po skvělé loňské sezóně opravdu trápí a před dnešním duelem s Unionem Berlín se nacházel na sestupových pozicích. Naopak Union Berlín se držel na druhém místě. Ani jedno ale již neplatí. První poločas byl prakticky o ničem. Týmy se spíše zkoušeli. Více ze hry měl Leverkusen, ale nedokázal bránu Lennarta Grilla nějak zvlášť ohrozit. Nejnadějnější šanci měl Amiri, ale mířil nad.

Druhý poločas už byl o něčem úplně jiném. Minutu po změně stran se po rohovém kopu prosadil bývalý hráč Unionu Robert Andrich. A za 10 minut už bylo hůř. Grill fatálně chyboval v rozehrávce a Mousa Diaby jeho chyby využil. Ten stejný hráč o 2 minuty později využil protiútoku a zvýšil na 3:0. Bylo hotovo, ale Bayer nezastavil. Přišly totiž chvíle Adama Hložka.

Český talent už si sice připsal 2 asistence, ale gól mu zatím za Leverkusen stále chyběl. V 68. minutě tohoto zápasu to ale navždy změnil.Nadiem Amiri mu poslal míč před bránu a Hložek ho patičkou za přispění tyče poslal do brány. Když pak do totožné pozice on poslal výborného Mitchella Bakkera, bylo to už 5:0. Studená sprcha pro Union. Tato prohra a výhra Freiburgu Union poslala "až" na třetí místo v tabulce.