Zpět na » 1. Bundesliga » Mathys Tel přepisoval dějiny. Stal se nejmladším střelcem Bayernu v Bundeslize

1. Bundesliga - Mathys Tel přepisoval dějiny. Stal se nejmladším střelcem Bayernu v Bundeslize

Mathys Tel přepisoval dějiny. Stal se nejmladším střelcem Bayernu v Bundeslize © sportsmole.co.uk - Mathys Tel se zapsal do historie

0

10.09. - Do Bayernu přišel toto léto z Rennes a hlavně jeho přestupová částka byla terčem kritiky. Tohle má být náhrada za Lewandowskiho? Proboha ne. 17letý Mathys Tel je zkrátka top fotbalový talent, který má potenciál jednou být jedním z nejlepších hráčů na světě. A první hlubokou stopu udělal dnes. Gólem do sítě Stuttgartu se stal nejmladším střelcem klubové historie v Bundeslize.

Mathys Tel je ve fotbalovém světě prakticky neznámé jméno. Během minulé sezóny sbíral první minutky v dospělém fotbale v dresu Stade Rennes. Tel naskočil do 10 zápasů. Širší veřejnost ale přilákal hlavně svými výkony za mládežnické výběry Francie, ve kterých drtí své soupeře nevídaným způsobem. To vše jsou důvody, proč za něho Bayern zaplatil 20 milionů eur + bonusy.

Nejmladším střelcem klubové historie už se ale stal. Naskočil do zápasu DFB Pokalu proti Viktorii Köln a dával druhý gól Bayernu při výhře 5:0. O 2 měsíce tak překonal Jamala Musialu. V základní sestavě bundesligového zápasu se ocitl až dnes. V zápase proti Stuttgartu. A byl to on, kdo otevíral skóre ve 33. Minutě. Stal se tak nejmladším střelcem Bayernu v bundeslize. Bohužel pro něj ale svou gólovou premiéru nespojil s výhrou. Bayern remizoval potřetí v řadě. Tentokráte si nechal výhru utéct v 92. Minutě, kdy penaltu proměnil Guirassy a srovnal na 2:2

Bayern se bodem na víc dostal na první místo tabulky, jelikož Dortmund zaváhal s Lipskem. Svůj zápas 6. kola ale ještě nemají odehraný Freiburg a Union Berlín. Oba dva kluby mohou bavorského giganta přeskočit.