Zpět na » 1. Bundesliga » Jak se vedlo Čechům v Bundeslize? Výhru slaví pouze Pavlenka

1. Bundesliga - Jak se vedlo Čechům v Bundeslize? Výhru slaví pouze Pavlenka

Jak se vedlo Čechům v Bundeslize? Výhru slaví pouze Pavlenka © bayer04.de - K výhře Leverkusenu nepomohl ani Schickův gól

0

03.09. - 5 zápasů trvalo druhému nejlepšímu střelci loňské bundesligové sezóny, než se v té nové trefil. Ani letošní premiérový gól Patrika Schicka ale nepomohl Leverkusenu k výhře a prohrál už svůj pátý z šesti zápasů nové sezóny. Adam Hložek dnes stejně jako Alex Král nehrál. Pavel Kadeřábek střídal při prohře 0:1 s Dortmundem. Toto kolo tak Čechům příliš nevyšlo. Výjimkou je Jiří Pavlenka.

Patrik Schick se v minulé sezóně prosadil 24x a podobný gólový příděl se od českého snajpra čeká i letos. Čeká se to ale už od prvních kol. Prosadil se sice společně s Hložkem při ostudném vypadnutí z DFB Pokalu s Elversbergem, ale v Bundeslize se trefil až v tomto kole s Freiburgem. Srovnával po nahrávce Calluma Hudsona-Odoie na 2:2. Jeho tým to bohužel neudržel a vítěznou branku vstřelil japonský reprezentant Ritsu Doan. Vzhledem k remíze Bayernu se tak Freiburg dokonce dostává do čela bundesligové tabulky.

V témže zápase nenastoupil Adam Hložek, kterého švýcarský lodivod Gerard Seoane nechal 90 minut sedět již podruhé v řadě. Příchod anglického křídelníka Hudsona-Odoie z Chelsea mu přinese další a obrovskou konkurenci. Svou kvalitu ukázal i v dnešním zápase a okamžitě si připsal asistenci. Bez urážky Adama, s Hudsonem-Odoiem se ještě nemůže rovnat. I proto se začalo mluvit o jeho hostování. To se ale domluvit nestihlo a budeme bedlivě čekat na to, až svou šanci chytne za pačesy.

Konkurence pro Hložka

Nehrál ani Alex Král, který tak nejspíše odnesl prohru 1:6 s Unionem v minulém zápase. Jeho výkon byl katastrofální stejně jako většiny spoluhráčů, a tak ho trenér Kramer nechal sedět na lavičce v zápase se Stuttgartem. Schalke remizovalo 1:1. Srovnávací gól vstřelil ve 21. minutě třicetigólový střelec z minulého ročníku 2.Bundesligy Simon Terodde.

Pavel Kadeřábek z lavičky začínal svůj čtvrtý zápas v řadě a tentokráte byl prvním, kde Hoffenheim se střídajícím bekem vyšel naprázdno. Prohra s Dortmundem ale asi není něco, za co by se svěřenci kouče Breitenreitera měli stydět. Kadeřábek, který do druhého poločasu nastoupil místo Skova patřil mezi nejlepší hráče na hřišti a se svým výkonem může být spokojen. Zápas rozhodl jediným gólem legendární Marco Reus.

Nejlepší výsledek se svým týmem uhrál Jiří Pavlenka. Jeho Brémy se po postupu zatím snaží, a kromě působivých výkonů tým sbírá i body. Druhou výhru v sezóně si Werder připsal proti Bochumi. Pavlenka vychytal výhru 2:0 šesti zákroky a udržel si první čisté konto v sezóně. Nebýt dvougólového útočníka Fülkruga, který vloni 19 góly vystřelil postup, byl by odchovanec Baníku Ostrava mužem zápasu.