Zpět na » 1. Bundesliga » Záložník Stuttgartu, Atakan Karazor, zůstává na Ibize ve vyšetřovací vazbě

1. Bundesliga - Záložník Stuttgartu, Atakan Karazor, zůstává na Ibize ve vyšetřovací vazbě

Záložník Stuttgartu, Atakan Karazor, zůstává na Ibize ve vyšetřovací vazbě © landtag-bw.de - Záložník Stuttgartu po obvinění ze znásilnění zůstane ve vazbě

0

Líbilo se

12.06. - Z letní dovolené na Ibize se hned tak nevrátí německý záložník Karazor, který měl během svého pobytu společně se svým kamarádem znásilnit mladou ženu. Vyšetřovací vazba na Ibize se zpravidla protahuje až na šest měsíců a tak není vůbec jisté, co se záložníkem Stuttgartu bude.

Hráč VfB Stuttgart, Atakan Karazor, měl minulou středu během své dovolené na Ibize znásilnit mladou ženu společně se svým pětadvacetileným kamarádem. O případu bylo informováno prostřednictvím několika médií s odvoláním na osmnáctiletou ženu, která se po činu dostavila na vyšetření do nemocnice.

Německý klub vývoj celé záležitosti bedlivě pozoruje a snaží se jej komentovat jen velice stručně. Stuttgart zatím ctí presumkci neviny a říká, že je v neustálém kontaktu s hráčovými právníky. Samotný Karazor popírá, že by spáchal jakýkoliv trestný čin.

Nad Karazorovou kariérou se vznáší temný stín a to právě v okamžiku, kdy se v dresu Stuttgartu slibně rozjížděla. Ve druhé polovině sezóny se z věčného náhradníka stal klíčový hráč a dokonce se dostal i do hledáčku tureckého národního týmu.

Po změně herního systému a přechodu na čtyřčlenou zálohu se Karazor ve Stuttgartu stal velmi důležitým členem coby defenzivní záložník. Pětadvacetiletý středopolař se nyní pohybuje na vrcholu své kariéry, která by nyní mohla být nenávratně poškozena. Karazor by mohl čelit dalekosáhlým důsledkům, zejména proto, že španělský zákon o sexuálních deliktem byl v nedávné době velmi zpřísněn.

Pokud se podezření ze znásilnění potvrdí, hrozí mu dlouhý trest donětí svobody,“ vysvětluje Ingo Bott z renomované advokární kanceláře Plan A. A vzhledem k mnoha nezodpovězeným otázkám nelze s jistotou říci, na jak dlouho. Různá média informují o možném pondělním propuštění z vazby, ale většina tisku se přiklání k variantě, který počítá s delším pobytem ve vazbě. „Je to nejen možné, ale i pravděpodobné,“ říká právník z Düsseldorfu, jehož specializací je trestní právo. Jeho slova potvrzuje také spolupracující advokátní kancelář Botts se sídlem na Mallorce, která na případu spolupracuje. „Zejména na Baleárských ostrovech trvá vyšetřovací vazba často nejméně šest měsíců.“

To znamená, že rodák z Essenu, který fotbalově vyrostl v VfL Bochum a Borussii Dortmund, než v roce 2019 přestoupil přes Kiel do Stuttgartu, by byl až do vyšetření případu mimo hru, ale stále jako hráč. Je otázkou, zda se Karazor stihne zapojit do přípravy. „Udělení milosti a puštění z vazby je možné pouze v případě, že hráč bude dodržovat přísné požadavky na hlášení a ty mohou být plněny stejně dobře na španělském konzulátu ve Stuttgartu,“ doplňuje advokátní kancelář Botts.

Andrea Suttnerová / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články