Zpět na » 1. Bundesliga » Německý tisk avizuje přestup Adama Hložka do Leverkusenu

1. Bundesliga - Německý tisk avizuje přestup Adama Hložka do Leverkusenu

Německý tisk avizuje přestup Adama Hložka do Leverkusenu © - Adam Hložek přestupuje do Leverkusenu

0

Líbilo se

25.05. - Mladá hvězda českého fotbalu a jeden z tahounů pražské Sparty, Adam Hložek, v létě změní své angažmá a učiní velký krok ve své slibně rozjeté kariéře. Je si tím jist německý tisk, který před několika dny oznámil zájem Leverkusenu o angažování Hložka a nyní avizuje, že došlo k dohodě.

O českého reprezentačního útočníka se v minulých týdnech zajímal také Dortmund, Bayern Mnichov a West Ham. Nabitou konkurenci ale předehnal Leverkusen, který byl přesvědčivější a za mladého hráče byl ochoten zaplatit 22 milionů eur.

Na Adama Hložka, který si v letošní sezóně připsal dvanáct branek a čtrnáct nahrávek, čeká v Leverkusenu reprezentační spoluhráč Patrick Schick. Mladý útočník v novém klubu podepíše pětiletou smlouvu a nahradit by měl odcházejícího Argentince Lucase Alaria.

Leverkusen po mladém útočníkovi sáhl i díky jeho velké variabilitě. Adam Hložek je schopen nastupovat ve středu útoku, ale stejně dobře hraje i z křídla. „Je docela možné, že budeme potřebovat hráče, který dokáže nastoupit na dvou pozicích,“ nedávno avizoval Gerardo Seoane, trenére Bayeru Leverkusen.

Český reprezentační útočník je dlouhodobě považován za největší ofenzivní talent, který na sebe upozornil pozoruhodnými 40 brankami ve 132 utkáních v dresu Sparty. Přestože má Hložek ve Spartě platnou smlouvu až do roku 2024, se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým měl dohodu o možném odchodu z klubu při nabídce mezi 20-25 miliony eur.

Andrea Suttnerová / sport1.de, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články