Zpět na » 1. Bundesliga » FC Schalke 04 se vrací do Bundesligy

1. Bundesliga - FC Schalke 04 se vrací do Bundesligy

FC Schalke 04 se vrací do Bundesligy © radiodresden.de - Fanoušci Schalke04 slaví návrat do nejvyšší ligy

0

08.05. - Rok po sestupu z nejvyšší německé ligy, které měští rivalové z Borussie oslavili ohňostrojem, se FC Schalke 04 vrací do Bundesligy. Návrat mzi německou smetánku si zajistili v utkání proti FC St. Pauli po obratu z 0-2 na 3-2.

S předstihem jednoho ligového kola si návrat do Bundesligy zajistilo FC Schalke 04, které se také může stát vítězem druhé německé ligy. V aktuální tabulce má před posledním kolem náskok dvou bodů na druhý Werder Brémy. Třetí Hamburk s Brémami v posledním kole ještě může zabojovat na dálku o přímý postup. V případě neúspěchu pak neúspěšný tým změří síly v playoff s týmem, který se v Bundeslize umístí na 16. místě.

FC Schalke už má před sebou pouze příjemné starosti, po druholigovém roce se vrací do nejvyšší soutěže a 60.000 diváků ve Veltins-Arena na konci ligového utkání se St. Pauli bylo slyšet. Fanoušci se při oslavách dostali až na hřiště a návrat do Bundesligy s hráči pořádně oslavili.

Vítězství v druholigovém utkání se ale nerodilo snadno. Schalke před domácím publikem v poločase prohrávalo již 0-2 a cesta za výhrou se komplikovala. V druhém poločase ale k obratu zavelel německý útočník Simon Terodde, který v rozmězí pětadvaceti minut nejdříve snížil a následně vyrovnal. O vítěznou branku se deset minut před koncem postaral mladý uruguayský útočník Zalazar.

S dvaašedesáti body v tabulce už Schalke nemůže skončit hůře než druhé a o další postupovvá místa se musí poprat Werder Brémy, Hamburk a Darmstadt. V případě posledního jmenovaného, Darmstadtu, by se jednalo o návrat do Bundesligy do šesti letech, Werder Brémy do druhé ligy spadl po sezóně 2016/17 a Hamburk a o rok později.