Zpět na » 1. Bundesliga » SC Freiburg podal protest proti výsledku utkání s Bayernem

SC Freiburg podal protest proti výsledku utkání s Bayernem

SC Freiburg podal protest proti výsledku utkání s Bayernem © goal.com - rozhodčí v utkání Freiburg - Bayern

0

Líbilo se

04.04. -

Poslední bundesligový víkend se nesl ve stínu chybného střídání na straně hostujícího Bayernu a i přes vysokou výhru mnichovského klubu by nyní Bayern mohl být potrestán v krajním případě až kontumační prohrou.

SC Freiburg si z ligového utkání odnesl vysokou prohru 1-4, ale je možná ještě brzy na to, abychom si výsledek zapsali do tabulky, protože hostující tým se provinil špatným střídáním, po kterém zhruba 20 vteřin hrál ve dvanácti. Až poté byla hra prerušena hlavním rozhodčím, který se jal počítat hráče a na hřišti vznikl zmatek. Z trávníku se bleskurychle uklidil Kingsley Coman, který byl tím „provinilcem“, jenž zůstal ve hře, přestože byl vystřídán.

V 85. minutě lavička Bayernu sáhla k dvojitému střídání. Süle nahradil Tolissa a Sabitzer měl nastoupit místo Comana. Při tomto střídání ale čvrtý rozhodčí nad hlavou rozsvítil číslo 29, které Coman nosil na dresu dříve, nyní ale obléká jedenáctku. Podle vyjádření lavičky Bayernu došlo k technické chybě na straně rozhodčích, o vině bavorského klubu ovšem rozhodne sportovní arbitráž.

K té se po počátečním váhání v pondělí odvolal fotbalový klub z Bádenska. „Ne vlastní vinou jsme se ocitli ve svízelné situaci. Nijak jsme se na chybném střídání nepodíleli a ani jej nemohli olivnit. Právní a procesní předpisy fotbalové ligy nás ale nutí převzít aktivní roli tak, aby byly události přezkoumány. V této roli se ovšem necítíme dobře a nechceme v ní být.“ Kritika ze strany Freiburgu je pochopitelná. Pokud by samotný klub nepodal protest, situace by nebyla přezkoumávána. Nyní se ale domácí dostali do situace, kdy se musí odvolat proti výsledku utkání, které skončilo jasným rozdílem třídy.

Hlavní arbitr Christian Dingert, který byl na situaci na hřišti upozorněn lavičkou domácích, má na svých bedrech už jeden podobný škraloup. V srpnovém pohárovém utkání mezi Wolfsburgem a Münsterem nechal domácí tým vystřídat šestkrát, aniž by si svou chybu uvědomil. Utkání domácí vyhráli 3-1, ale později byli fotbalovým svazem dodatečně vyloučeni ze soutěže.

V případě zápasu Freiburg - Bayern je na stole několik možných scénářů. Pokud se potvrdí, že došlo k chybě na straně lavičky Bayernu, pak může dojít až ke kontumaci zápasu. V případě, že bude odhalena chyba čtvrtého rozhodčího, hrozí opakování celého utkání.

Andrea Suttnerová / kicker.de

Nejnovější články