Zpět na » 1. Bundesliga » Pět největších skokanů bundesligové sezóny

1. Bundesliga - Pět největších skokanů bundesligové sezóny

Pět největších skokanů bundesligové sezóny © www.bundesliga.com - Pět největších skokanů bundesligové sezóny

1

Líbilo se

29.12. - Před pár měsíci o nich věděli jen věrní fanoušci a odborníci. V poslední sezóně ale udělali neuvěřitelný skok v kvalitě a s hrdostí tak mohou říci, že ročník 2021/22 je pro ně opravdu průlomový.

Lukas Nmecha

Když se v létě 2021 německý rodák vrátil do Wolfsburgu z hostování, možná se očekávalo, že další přesun bude následovat. Snad to byla podpora mladšího bratra Felix, který do klubu přišel také, snad větší vyzrálost. Skutečnost je taková, že Lukas má za sebou v poslední sezóně pravidelné starty v dresu Wolfsburgu a v patnácti odehraných utkáních se zapsal hned šestkrát mezi střelce. A to už je pořádná porce branek na tým, který má ve statistikách zatím hubených sedmnáct branek. Wolfsburg bude na hráče, který rok 2021 končí na marodce po poranění kotníku, spoléhat i v jarní části. Pokud se chce klub z Dolního Saska vyhnout sestupu, musí věřit, že gólový účet Lukase není konečný.

Lukas se mezi střelce v této sezóně zapsal poprvé v druhém ligovém kole, následovaly přesné zásahy v utkání s Furthem a Leverkusenem. Kvalitní výkony překvapily také reprezentačního trenéra Hansu Flicka a pozvánka k Áčku na sebe nenechala čekat. Lukas si debut v reprezentaci odkopal proti Lichtenštejnsku a po dalších úspěšných výkonech v Bundeslize si připsal Lukas také dva zásahy v Chamions.

Amine Adli

21-letý francouzský záložník si v dresu Toulouse stihl střihnout pouhá čtyři utkání než si ho vyhlédl Bayern Leverkusen a vložil do mladého hráče své naděje. Křídelní záložník posílil Leverkusen v létě 2021. Co by hráč neotestovaný nejvyšší německou ligou si z kraje sezóny zahrál Amine opravdu velice málo, v prvních šesti kolech Bundesligy odehrál všehovšudy 66 minut. Nádherný gól z pozice střídajícího hráče v utkání Evropské ligy proti Celticu ale odvál veškeré pochybnosti a obavy o hráčových kvalitách.

Od památného utkání se Adli probojoval do základní sestavy a v ní figuroval v jedenácti z patnácti utkání Leverkusenu. Mladý hráč s dostatkem zdravého sebevědomí a schopností hrát oběma nohama ukázal postupně záda Karimu Bellarabi a Paulinhovi a oba zkušenější hráče poslal na lavičku. S přibývajícími utkáními přicházely nové a nové zkušenosti a také další přesné zásahy. Francouzský záložník se přesně trefil ještě v utkání s Bochumí a Furthem.

Nico Schotterbeck

Nico Schlotterbeck lavičku Freiburgu zná dokonale, v sezóně 2018/19 a 2019/2020 si v dresu prvního týmu řekl o sedmnáct účastí v utkáních, většinou ale naskakoval do hry z pozice střídajícího hráče. Hostování v dresu Unionu Berlín se tak zdálo jako ideální řešení a možnost pravidelného zapojení. Když se v sezóně 2021/22 vrátil zpět do mateřského klubu a dostal důvěru trenéra Streicha, sedl si výborně v obranné dvojici s Philippem Leinhartem.

A když mluvíme o tom, že si obranná dvojice sedla, myslíme to vážně. Feiburg se díky perfektní souhře aktuálně vyhřívá na třetí ligové pozici a navíc se pyšní nejlepší obranou Bundesligy. Nico Schotterbeck má výborný přehled na hřišti, je velice silný na míči a hrozbou i na útočné polovině soupeře, což je u obránce vždy jedině dobře. Dvě bundesligové trefy zajistily Nicovi také účast v širším výběru německé reprezentace a nemusí zůstat pouze u ní...

Jesper Lindstrom

Když v létě řady Frankfurtu opustil Andre Silva, musel tým přeskupit řady a předat velkou míru odpovědnosti na bedra Filipa Kostice. A protože v dánském Brondby měl za sebou fantastickou sezónu Jesper Lindstrom, vsadil Frankfurt také na něj. Ofenzivní záložník měl s přestupem do nové ligy a odlišného týmu částečné problémy, ale jakmile si na novou hru zvykl, začal trenérovi Glasnerovi dokazovat, že je dobrou posilou.

Po trochu kostrbatém startu do sezóny se Eagles ocitli na patnáctém místě tabulky shodně s Augsburgem nad propastí sestupu. Pak ale zařadili na vyšš stupeň, připsali si šest výher v posledních sedmi utkáních a po právu jim patří šestá pozice v Bundeslize. Lindstrom byl v této ligové sezóně klíčovým hráčem Frankfurtu a ofenzivní výpady týmu podpořil čtyřmi přesnými trefami a dvěma asistencemi. Další dva úspěšná zásahy si Jesper Lindstrom připsal i v Evropské lize a pomohl tak týmu k postupu do vyzařovací části.

Jose Scally

Scally do německé ligy vyrazil jako úplný mladíček přímo čarou z New Yorku v lednu 2021. První polovinu roku strávil aklimatizací s juniorkou týmu, ale když přišla možnost dostat se do prvního týmu po zranění Remy Bensebainiho, chytil mladý hráč šanci za pačesy a už ji nepustil.

Jose Scally odehrál sedmnáct z devatenácti utkání Borussie na krajích obranné řady. Dokáže totiž stejně dobře nastoupit na levém i pravém kraji obrany. Křest ohněm si prožil Joe v remízovém utkání 1-1 s Bayernem a byl u týmu také při památném vyřazení držitelů v německém poháru. Americký obránce si první ligový gól střihl v sedmém kole v utkání proti Wolfsburgu a dostal se nejen do srdce fanoušků. Dlouho na sebe totiž nenechala čekat ani pozvánka do reprezentačního Áčka USA. Přesto, že z lavičky vůbec nezasáhl do utkání s Jamajkou, experti tuší, že na debut v seniorské reprezentaci nebude muset dlouho čekat.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články