Zpět na » 1. Bundesliga » Fotbalový trenér Hütter kritizuje plné stadiony

1. Bundesliga - Fotbalový trenér Hütter kritizuje plné stadiony

Fotbalový trenér Hütter kritizuje plné stadiony © sport.de - Trenér Borussie Mönchengladbach Adi Hütter

2

Líbilo se

04.12. - Trenér Borussie Mönchengladbach Adi Hütter chápe, že v časech čtvrté vlny Covidu-19 jsou plné fotbalové stadiony přijímány veřejností rozporuplně a ve svém vyjádření uvedl, že se nediví tomu, že na společnost to může působit nejednotně.

„Vidím, že obraz plného stadionu může mít na společnost rozdělující vliv. V Rakousku máme uzavření a v Lipsku nebyli žádní diváci. Dobře chápu, že to vyvolává diskusi a zmatek," řekl Rakušan v rozhovoru pro německý tisk.

Naposledy hrál Gladbach v Rheinderby (1:4) na hřišti 1. FC Köln před 50 000 fanoušky. Proočkovanost v Kolíně nad Rýnem je vysoká, koncept 2G funguje a jednotky intenzivní péče tam nejsou přeplněné.

„Celková situace je každopádně velmi nepříjemná a už není tak snadné vidět, co je správné a co ne," řekl Hütter.

Hütter vidí dva Gladbachovy tváře. Doufá, že jeho tým konečně najde potřebnou stabilitu a kontinuitu.

„Zatím jsme prostě ukázali dvě různé tváře. Velmi krásnou tvář doma v Mönchengladbachu a nepříliš krásnou tvář venku. Pokud to nezměníme, bude těžké se kvalifikovat do evropského poháru," řekl Hütter.

Po 13 zápasech s pěti výhrami jsou Gladbachers aktuálně jedenáctí v tabulce. Příliš mnoho individuálních chyb je částečně zodpovědné za současnou situaci. Navíc mentalita týmu není vždy stejná.

„Když jsme vyhráli 5:0 nad Bayernem Mnichov, hráli jsme s větší energií a emocemi než v Augsburgu nebo v Hertha BSC Berlín. Myslím, že jsme na sebe někdy až moc dobří a příliš spoléháme na svou kvalitu," vysvětlil Hutter.

"Porazili jsme Bayern, porazili Dortmund a vyhráli ve Wolfsburgu. Vím, jaký potenciál v týmu je, a zajímalo by mě: v čem je háček?"

Kamil Zalabák / sport.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články