Zpět na » 1. Bundesliga » Bellinghamovi nejspíše unikne anglický sraz, jeho nominaci blokuje Dortmund

Bellinghamovi nejspíše unikne anglický sraz, jeho nominaci blokuje Dortmund

Bellinghamovi nejspíše unikne anglický sraz, jeho nominaci blokuje Dortmund © 90min.com - Oželet nejbližší šanci zahrát si za reprezentaci asi bude muset Jude Bellingham

1

Líbilo se

17.03. - Procento očkované populace sice pomalu stoupá, koronavirová pandemie, které navíc nyní dodávají na síle nové mutace, však jinak nejeví známky výraznějšího zpomalení. Zvlášť přísná jsou opatření u našich západních sousedů, v Německu. Jednotlivé spolkové země nastavily tvrdý režim, na nějž doplácí také fotbaloví hráči.

Komplikace musela řešit už česká reprezentace. Krajánci z bundesligy budou moci zasáhnout pouze do nejbližšího utkání s Estonskem, na další zápasy proti Belgii a Walesu setrvat nemohou. Cestování jim zprostředkuje předem domluvené privátní letadlo. To vše, aby se mohli vyhnout čtrnáctidenní karanténě po návratu.

Ještě smutnější zprávy pravděpodobně čekají Juda Bellinghama. Sedmnáctiletý mladík, ročník 2003, boří v Borussii Dortmund všemožné věkové rekordy, zaujmul však také vyspělou hrou ve středu zálohy. Na podzim odehrál v dresu seniorského Albionu premiérových sedmnáct minut při přáteláku s Irskem.

Během posledních týdnů nebylo jasné, zda se ocitne v nominaci prvního mužstva, které hraje kvalifikaci o mistrovství světa, nebo výběru U21, jenž se bude rvát ve skupinové fázi svého mistrovství Evropy. Na seznamu hráčů druhého jmenovaného týmu chybí, je však možné, že ani Gareth Southgate jej nebude moci povolat.

Oznámení nominace anglického nároďáků je plánována na zítřek, Daily Mail ale tvrdí, že Dortmund svůj talisman nepustí. Hrozí totiž, že by si musel i přes dodržení všech možných hygienických opatření odsedět dva týdny v karanténě, což BVB v klíčové fázi sezóny nechce dopustit. Důvodem jsou konkrétní protipandemická pravidla spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, dailymail.co.uk

Nejnovější články