Zpět na » Serie B » Hvězdný Radja Nainggolan si při svém debutu za Spal připsal gól a asistenci za 30 minut

Hvězdný Radja Nainggolan si při svém debutu za Spal připsal gól a asistenci za 30 minut

Hvězdný Radja Nainggolan si při svém debutu za Spal připsal gól a asistenci za 30 minut © besoccer.com - Radja Nainggolan je pro Spal velkou posilou

0

Líbilo se

05.02. - Moc charismatičtějších hráčů Serie A neměla. Za legendu ho považují v Cagliari i v Římě. V posledních letech už ale Radja Nainggolan něco ze svých kouzel ztratil. Pod očekávání hrál doma v belgických Antverpách a nyní zamířil do druhé italské ligy, kde se ujal záchranářské mise nedávno ještě prvoligového Spalu. První zápas? Na gól a asistenci mu stačilo 30 minut.

Radja Nainggolan má za sebou parádní kariéru. Do Itálie se přesunul už v 16 letech. Tehdy se jeho klubem stala Piacenza. Od roku 2007 hrál v prvním týmu a po 3 letech se přesunul do Cagliari. Tam si našel manželku a domov. V Cagliari byl ikonou. Extravagantní, ale famózní fotbalista. Podobně na něj začali nahlížet i po přestupu do AS Řím v roce 2014. Stal se navíc i produktivním a jako superstar Serie A si vyzkoušel i Inter Milán. Kvůli nemoci manželky se ale vrátil do Cagliari, odkud pochází. Jeho výkonost šla dolů a nenašel jí ani v Antverpách.

První sezóna v bohatém belgickém městě byla poměrně solidní a Nainggolan byl jednou z největších ligových osobností, ale něco už tomu prostě chybělo, což jasně dokázal i letošní ročník. V klubu skončil a podepsal ve Spalu. Bývalý klub Serie A nyní bojuje o udržení v Serii B a Nainggolan má být hlavní zbraní. A svůj potenciál hned ukázal. V prohraném zápase s Bari přišel do hry v 51. minutě, po 11 minutách asistoval a po dalších 19 sám skóroval. Oba momenty jasně ukazují na jeho fotbalovou genialitu a Itálie se opět baví jeho kousky.

David Suchý / skysports.com

Noviny
Nejnovější články