Zpět na » Serie A » Juventus má zájem o van de Beeka a Sancha z Manchesteru United

Juventus má zájem o van de Beeka a Sancha z Manchesteru United

Juventus má zájem o van de Beeka a Sancha z Manchesteru United © iconsport.photo - Donny van de Beek

0

Líbilo se

02.12. - Z nefotbalových důvodů během této sezóny Juventus ztratil rovnou dva členy záložní řady. Mimo je kvůli dopingu Paul Pogba a kvůli sázkařskému skandálu Fagioli. I proto se v lednu zaměří na Donnyho van de Beeka z Manchesteru United. Nizozemský středopolař ale není jediným hráčem, o nějž by měl mít Juventus zájem. Je tu totiž i Jadon Sancho.

Juventus už dávno není tím obávaným týmem, který vyhrával rok co rok Scudetto a zdál se být nezastavitelným. Podívejte se na sestavy v posledních zápasech. Jde snad z toho týmu strach? Vždyť v základní sestavě hraje dávno odepsaný Daniele Rugani, nyní začal hrát 23letý odchovanec Nicolussi Caviglia, který ještě vloni hrál druhou ligu za Sudtirol. Ano, možná hrají nad očekávání dobře, ale dokáží si formu udržet? Juventusu navíc vždy šlo i o lesk. A tyhle jména ho prostě nemají, nezlobte se na mě. Jsou to fakta.

Navíc Stará dáma přišla rovnou o dva záložníky. Dopující Paul Pogba, propadák s velkým P, a o talentovaného Fagioliho, jenž byl společně s Tonalim a dalšími zapojen v sázení. To nutí vedení jednat. Záložník je v zimě prioritou. Ať už kvůli absencím, ale i kvůli kvalitě. Takový McKennie je už dávno na odchodu, nemá na to, ale s jeho odchodem by Juventus ztratil dalšího záložníka, jiného na jeho pozici nemá. Proto by v lednu mohl přijít Donny va de Beek. Ten už uznal, že v Manchesteru United mu pšenka nepokvete a měl by odejít někam, kde bude hrát.

Nevidím jediný důvod, proč by nemohl hrát v aktuální konkurenci v základní sestavě Juventusu. Pro něj by to navíc byla super možnost, jak restartovat kariéru. Juventus je stále obří klub, má formu a pokud se vedení udrží od nelegálních postupů, zahraje si i Ligu mistrů. Juventus ale má zájem i o Jadona Sancha. Ten je mimo kádr, má zákaz vstupu do společných prostor a neodehrál ani minutu od 26. srpna. Otázkou ale je, jak by ho Allegri využil. Jako wing-backa? Na hrotu útoku, kde vedle Vlahoviče hraje Chiesa? Je to záhada.

Jadon Sancho

David Suchý /

Nejnovější články