Zpět na » Serie A » Gigi Buffon ukončil profesionální kariéru, působit bude dále u reprezentace

Gigi Buffon ukončil profesionální kariéru, působit bude dále u reprezentace

Gigi Buffon ukončil profesionální kariéru, působit bude dále u reprezentace © iconsport.photo - Gianluigi Buffon v dresu Parmy

0

Líbilo se

01.08. - Legenda mezi brankáři a jeden z nejlepších gólmanů historie ukončil fotbalovou kariéru. Kopačky a rukavice na hřebík pověsí Gianluigi Buffon oficiálně hned poté, co se svým současným zaměstnavatelem, Parmou, nalezne shodu na předčasném ukončení smlouvy. Tu má v emiliánském týmu platnou ještě celou příští sezónu, mezi třemi tyčemi ho ale již neuvidíme.

Okamžik, který vypadal že nikdy nemůže nastat, se přiblížil a jeho uskutečnění je otázkou několika hodin. Rozlučka Gianluigi Buffona s profesionálním fotbalem je velmi blízko poté, co v sídle Parmy očekávají příchod brankářova agenta, který bude s klubem vyjednávat detaily ukončení smlouvy.

Bývalému legendárnímu brankář italské reprezentace a Juventusu, který se pro konec kariéry rozhodl vrátit tam, kde začínal, do Parmy, zbývá do konce smlouvy ještě jeden rok. V posledních týdnech se mluvilo o tom, že by Buffon mohl zvážit přestup do saudské ligy, která byla ochotna nabídnout mu opravdu zlatý padák, nakonec ale legendární brankář přistoupil na variantu číslo dvě, tedy ukončení kariéry.

Hráčův agent, Silvano Martina, v Parmě vyjedná detaily rozvázání kontraktu, které budou předcházet oficiálnímu oznámení o rozlučce s aktivní fotbalovou kariérou. Brankář, který svým uměním poznamenal jednu éru historie kopané, se loučí s obdivuhodnou statistikou: 975 odehraných utkání na klubové úrovni, dalších 176 v dresu italské reprezentace.

Největších úspěchů dosáhl Buffon během svého působení v Juventusu, se kterým získal desetkrát ligový titul, čtyřikrát italský pohár a šestkrát superpohár. Po pádu klubu do druhé ligy byl jedním z hráčů, kteří v týmu setrvali, přestože měl nabídky k odchodu, a stal se tak ještě větším miláčkem publika. V dresu reprezentace pozvedl nad hlavu trofej pro vítěze Eura i MS.

A když už je řeč o azzurri, právě zde ho budou moc fanoušci dále vídat. Je pro něj totiž připravena role manažera reprezentačního týmu, kterou dříve zastával Gianluca Vialli.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Noviny
Nejnovější články