Zpět na » Serie A » S příchodem Samardžiče bude mít Inter jednu z nejsilnějších záloh ligy

S příchodem Samardžiče bude mít Inter jednu z nejsilnějších záloh ligy

S příchodem Samardžiče bude mít Inter jednu z nejsilnějších záloh ligy © iconsport.photo - Srbský záložník Udinese, Lazar Samardžič v ligovém utkání

1

Líbilo se

30.07. - Inter Milán o srbského záložníka, Lazara Samardžiče, usiloval delší dobu, protože se hráč prezentuje vlastnostmi, které na trhu nikdo jiný nenabízí. Trenér Inzaghi před zahájením nové sezóny u vedení klubu orodoval za to, aby přivedl Inter dalšího záložníka, což byla žádost, která po odchodech Gagliardiniho a Brozoviče nabyla na důležitosti.

Lazar Samardžič, kmenový hráč Udinese do šachovnice nerazzurri perfektně zapadá, i když by v současné chvíli trenér Inzaghi raději viděl vyřešení situace v brance nebo útoku. Srbský záložník bude ideální volbou a Inter pracuje na tom, aby se s klubem z Friuli dohodl co nejdříve. Nabízí se roční hostování s povinnou opcí na odkoupení za 18-25 milionů eur. S hráčem se již Inter dohodl na pětileté smlouvě s ročním platem 1,8 milionu eur.

V záloze Interu Milán není ani jeden ryze levonohý záložník. Mchitarjan používá obě nohy bez ohledu na preferenci a zbytek pole doplňují praváci Barella, Frattesi, Calhanoglu a Asilani. Lazar Samardžič má naopak levačku od pána boha, což dokázal v posledním přípravném utkání: zpracování míče pravačkou, přesun na levou stranu, střela zpoza vápna a gól. Lazar Samardžič je technicky skvělý, působí velmi elegantně a ovládá hru s míčem i bez něj.

Jednadvacetiletý Samardžič je podobně jako Thuram, Bisseck a Frattesi investicí do budoucna. V Interu může být oporou několik dalších let, ale na rozdíl od francouzského a německého hráče je připraven okamžitě zasáhnout do hry. Ne že by ostatní hráči nebyli kvalitní, ale Samardžič má za sebou dva roky v Udinese, na hru v italské Serii A je proto adaptován.

Za jeho výběrem nestojí pouze silná levačka, ale také výšková převaha a schopnost začlenit se do defenzivní práce týmu. Není to sice žádný Milinkovič Savič, ale přesto o sobě dává vědět. V Udinese nabral během dvou sezón svaly a obranné návyky, kterým se nyní nevyhýbá jako dříve. V Interu Milán na něj ovšem čeká nelehký úkol, podobně jako Mchitarjan se bude muset přetransformovat na ryze levého krajního záložníka, tedy do role, kterou prozatím nezná.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články