Zpět na » Serie A » Adrien Rabiot má nakročeno k prodloužení smlouvy v Juventusu

Adrien Rabiot má nakročeno k prodloužení smlouvy v Juventusu

Adrien Rabiot má nakročeno k prodloužení smlouvy v Juventusu © iconsport.photo - Francouzský záložník, Adrien Rabiot, během utkání italské Serie A

0

Líbilo se

27.06. - Ofenzivu Juventusu na konci sezóny opustili postupně Leandro Paredes a Angel Di Maria. K odchodu měl velice blízko také francouzský záložník Adrien Rabiot, ale vleklá jednání s klubem nakonec nesou kýžené ovoce. Juventus se s hráčovou agentkou dohodl na navýšení platu, který se může i s bonusy dotknout 10 milionů eur ročně.

Prodloužení smlouvy francouzského záložníka Adriena Rabiota v Juventusu je skutečně blíže než kdy jindy. Ještě není hotovo, ale podle informací z italského tisku se řeší už pouhé formality a oficiální oznámení by mohlo přijít v řádu hodin.

Dohoda s manažerkou, matkou Adriena Rabiota, nebyla vůbec snadná a cestu k ní lemovala spousta zvratů. Rozhodnutí o to setrvání v Turíně ale přišlo od samotného hráče, který dal svému zastoupení pokyn, aby učinil vše nutné k nalezení shody i na ekonomické rovině. Juventus vytáhl na jednací stůl vylepšenou nabídku a využil také dekret o růstu, který v italském fotbale umožňuje snižovat daňovou zátěž.

Nový Rabiotův plat proto bude ve výši 7 milionů eur ročně čistého, s bonusy se pak dokáže vyšplhat až na 10 milionů. Doladit je nyní nutné právě znění konkrétních bonusů a jiných vedlejších poplatků, které již v době podpisu první smlouvy, v roce 2019, dosahovaly výše 1,5 milionu eur. Pro někoho možná detaily, pro francouzského záložníka klíčový krok k nalezení shody.

Hotovo není, ale v táboře bianconeri panuje velký optimismus. Juventus odrazil snahu Bayernu Mnichov a poté několika týmů v Premier League, kteří se možná o francouzského reprezentanta začali zajímat až příliš pozdě. Zbývá dořešit několik drobností, aby mohly obě strany oficiálně prezentovat prodloužení smlouvy.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Nejnovější články