Zpět na » Serie A » Vrátí se Antonio Conte v příští sezóně do Serie A?

Serie A - Vrátí se Antonio Conte v příští sezóně do Serie A?

Vrátí se Antonio Conte v příští sezóně do Serie A? © iconsport.photo - Antonio Conte, trenér Tottenhamu

0

Líbilo se

08.03. - Antonio Conte si po zdravotních problémech na nějakou dobu odpočinul od fotbalu a využil volného času na to, aby strávil čas s rodinou v Itálii. Nyní je již zpátky na ostrovech, ale v tisku se stále častěji objevují informace o tom, že se Tottenham připravuje na změnu trenéra, který by se v létě s anglickým fotbalem mohl rozloučit bez ohledu na výsledky a usednout na lavičku některého italského velkoklubu.

Svých chováním a slovy se ambiciózní italský trenér vrací k pevninskému fotbalu. Bývalý kouč Juventusu, Chelsea a Interu Milán přiznal, že v posledních týdnech přehodnotil své osobní priority a zajímá se o návrat do italského fotbalu. Jeho manželka Elisabetha a dcera Victoria, ačkoliv mají Londýn rády, se do Británie nikdy nepřestěhovaly a italského trenéra to proto táhne domů čím dál více.

Pravděpodobné destinace Antonia Conteho pro příští sezónu jsou také známy. Trenér Tottenhamu touží po výhře scudetta a plány by mohl chtít realizovat tam, kde se to již dlouho nepodařilo (AS Řím), kde to v posledních letech není zvykem (Juventus) nebo tam, kde by rádi otevřeli vítězný cyklus (Inter Milan, AC Milan). Tvrdí se dokonce, že by Antonio Conte byl ochoten slevit ze svých platových požadavků, aby mohl trénovat v jednom z výše uvedených klubů.

Deník The Times v této souvislosti informuje o neoficiálních kontaktech mezi Interem Milán a Contem. Rozhodujícím okamžikem by mohlo být odvetné utkání Tottenhamu s AC Milán v Lize mistrů. V případě úspěchu anglického klubu by totiž Spurs mohli ještě jednou přehodnotit další působení Conteho na lavičce, jehož vyjednávací pozici totiž znevýhodňuje i vysoký plat.

Na druhé straně bude v pohárovém utkání sedět trenér Pioli, pod nímž se vážně kývá židle a jehož další působení u rossoneri velmi závisí na úspěchu v Lize mistrů a schopnosti klubu kvalifikovat se do jejího příštího ročníku. „Sním o tom, že v Miláně dosáhnu na milník tisíce laviček,“ prozradil trenér AC Milán po ligovém zápase v Atalantě, kdy si připsal osmisté utkání. Do legend, jakými byli Rocco, Liedholm, Sacchi, Capello nebo Ancelotti, má ale Stefano Pioli ještě velmi daleko.

Tím, kdo naopak chuť zůstat nemá je Antonio Conte. Sám rozdmýchal fantazie novinářů, když před několika týdny naznačil, že se mu stýská po rodné zemi. Jeho Tottenhamu se nedaří, čtvrté místo v anglické lize je v ohrožení a tým vypadl ze všech pohárů kromě Ligy mistrů, o jejíž další fázi se bude prát s AC Milán. To vše navzdory 170 milionům eur investovaným na trhu. „Hraju proto, abych vyhrál,“ zní moto Tottenhamu. Podaří se Contemu ho naplnit než se s týmem rozloučí?

Andrea Suttnerová / calciomercato.com, corriere.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články