Zpět na » Serie A » Inter si chce Lukaka nechat, ale po Chelsea požaduje výraznou slevu

Inter si chce Lukaka nechat, ale po Chelsea požaduje výraznou slevu

Inter si chce Lukaka nechat, ale po Chelsea požaduje výraznou slevu © skysport.com - Lukaku během tréninku Interu Milán

0

Líbilo se

09.02. - Lukaku-Inter, tento vztah by mohl pokračovat, ale jen pokud mu bude nakloněna i Chelsea. Milánský klub by totiž, navzdory nevýrazné sezóně belgického útočníka poznamenané zraněním, s Lukakem dál rád počítal i v příštím roce. Čínský majitel Interu ale nechce ani slyšet o tom, že by se hostování obnovilo za stávajících podmínek a požaduje velkou slevu.

O budoucnosti belgického reprezentačního útočníka, který v této sezóně hostuje v Interu Milán se ještě zdaleka nejednalo. Italský klub pouze zkontaktoval Sebastiena Leduram právníka, který měl prsty v tom, že se loni v létě Romelu Lukaku vrátil do Milána. O tom, co se stane letos v létě, ale není jasno. Jednání mezi oběma kluby byla před časem stanovena na polovinu března, poté by mělo být jasno, zda jsou oba kluby na stejné vlně.

V druhé polovině března bude jasněji, dialog je ale otevřen již nyní, a to jen dokazuje, že by Inter s útočníkem rád počítal i v příštím roce. Což je paradoxní s ohledem na vývoj sezóny, ve které byl Lukaku více zraněný než k dispozici trenérovi Inzaghimu a zatím nedokázal, že by mohl být pevným členem základní sestavy.

Inter ovšem potřebuje útočníka s mezinárodními zkušenostmi a kolik jich bude za hubičku v létě na trhu? Sám Lukaku z Interu odcházet nechce, musí ale dokázat, že se mu povedlo hodit za hlavu zdravotní problémy. V tomto ohledu panuje optimismus. Poslední zprávy z lékařského úseku naznačují, že je Lukaku fit a v derby dokázal, že ještě neřekl poslední slovo.

Nerazzurri hostování s Chelsea budou chtít obnovit i pro příští rok, ovšem za zcela jiných podmínek. Letošní sezónu Lukaku Inter stojí 8 milionů eur plus další tři na bonusech. Inter bude pochopitelně tlačit na pilu a snažit se pevnou částku transakce ponížit. Cílem je dostat se na přibližně padesátiprocentní slevu.

Mnoho ale bude záležet na formě belgického hráče a na tom, co v poslední části sezóny předvede. V nejlepším možném světle by se rád ukázal již za čtrnáct dní v prvním utkání vyřazovací části Ligy mistrů proti Portu, ještě předtím ale věří, že rozjásá fanoušky v ligovém utkání proti Sampdorii. Lukaku totiž nepotřebuje důvěru trenéra nebo spoluhráčů, potřebuje hlavně začít věřit sám v sebe.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články