Zpět na » Serie A » De Ketelaere v AC Milán nezapadl, co s ním?

De Ketelaere v AC Milán nezapadl, co s ním?

De Ketelaere v AC Milán nezapadl, co s ním? © ogol.com - Charles De Ketelaere v dresu AC Milán

1

Líbilo se

09.02. - Čím více zápasů je odehráno v současné sezóně, tím více je evidentní, že zázračné belgické dítě, Charles De Ketelaere, v AC Milán nezapadl. Lavička střídá lavičku a vedení klubu od mladého útočníka očekávalo mnohem více, než nulu ve statistice vstřelených branek. Přestože góly nejsou vše, De Ketelaremu nejde prakticky nic a fanoušci se ptají, co s hráčem bude?

Nejvíce evidentní je De Ketelaereho problém ve chvíli, kdy se podíváme na statistiku vstřelených branek klubu. V dresu AC Milán se v letošní sezóně prosadilo celkem sedmnáct různých hráčů, dokonce i Ballo-Toure-Fode. Že vám jméno nic neříká? Bude to tím, že šestadvacetiletý obránce nastoupit do pouhých tří zápasů. Na rozdíl od belgického ofenzivního záložníka, který se na hřišti objevil v sedmnácti utkáních.

Vedení klubu od vycházející hvězdy belgického fotbalu čekalo přínos v řádu 8-10 branek v první sezóně, od čehož jsme na míle daleko. V posledních deseti letech se nestalo, aby takto „na suchu“ zůstal v úvodních sedmnácti zápasech jakýkoli útočný hráč. Od Castilleja, Haugeho, Piatka, přes Leaa a Rebiče až po Andreho Silvu, hráče, který buďme upřímní, v lize neměl cit na gól.

De Ketelaere v této smutné statistice nemá rivala. A pokud rozšíříme počty i na pohárová utkání, dostáváme se na počet čtyřiadvaceti odehraných zápasů bez branky. Belgickému hráči chybí ale i všechno ostatní. Nevyniká ve hře dopředu, neobchází hráče, jeho střely jsou slabé a nápady žádné. Asistence na branku Leaa při srpnové výhře 2:0 nad Boloní je pouhou vybledlou vzpomínkou.

Přítomnost je velmi krutá a De Ketelaere sbírá jednu lavičku za druhou. V posledních třech měsících 2022 ho trenér Pioli nikdy nezařadil do základní sestavy a pokud se tak v poslední době stalo, byl stažen z hřiště velmi brzy, například během tragického utkání se Sassuolem již v poločase. Poměr kvality a ceny je špatný, ať už se na hráče podíváme jakkoli. Každá odehraná minuta stojí milánskou pokladnu 6100 euro, De Ketelaereho přestup přišel AC Milán na 32 milionů eur. Návratnost je ale mizivá.

Může to být ještě horší? Ano, pokud bude trenér Pioli pokračovat ve změně rozestavení, jaké prezentoval v milánském derby. V ligovém utkání v Turíně by se rossoneri opět měli uchýlit ke tříčlenné obraně a systému 3-4-3, které De Ketelaeremu nehraje do karet.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články