Zpět na » Serie A » Zaniolo si zvolil AC Milán, fanoušci AS ho na sítích pranýřují

Zaniolo si zvolil AC Milán, fanoušci AS ho na sítích pranýřují

Zaniolo si zvolil AC Milán, fanoušci AS ho na sítích pranýřují © asroma.it - Zaniolo si v utkání s Cremonese pohmoždil záda

0

Líbilo se

24.01. - Nicolo Zaniolo se neobjevil v poslední soupisce AS Řím pro ligové utkání proti Spezii. Oficiální prohlášení klubu oznamovalo jen to, že má hráč svalové problémy, které mu neumožní nastoupit do utkání. Problém je ale rozkol mezi hráče, fanoušky a AS Řím. Na straně jedné je hráč, který chce za každou cenu odejít, na straně druhé je tým, který čeká na rozhodnutí Zaniola. A italský záložník si patrně zvolil, přestoupit chce do AC Milán.

AC Milán v posledních hodinách změnil strategii na trhu, respektive byl donucen okolnostmi. Italský záložník Nicolo Zaniolo se totiž rozhodl, že jeho další kroky budou směřovat do milánského klubu, a tak se jen čeká na to, zda rossoneri předloží tu správnou nabídku. Vedení AC Milán počítá s tím, že osloví římský klub s hostováním Zaniola s opcí na odkoupení, která se stane platnou, pokud se rossoneri kvalifikují do příštího ročníku Ligy mistrů.

AS Řím takovou nabídku jistě zváží, ale daleko raději by ve smlouvě o hostování viděl přímou podmínku na odkup hráče na konci sezóny. Ve skutečnosti se AC Milán snažil získat italského reprezentačního záložníka již loni, ale Řím za něj v té době požadoval 50 milionů eur a z přestupového trhu mu žádná nabídka nedorazila. Rossoneri se proto budou snažit hráče i klub přesvědčit o tom, že hostování s následnou opcí a úhradou 20 milionů eur, je dostatečně lákavá nabídka.

Mistrovskému klubu hraje do karet i samotná vůle římského záložníka, který v AS dále pokračovat nechce a svou nelibost dává najevo každým dnem více a více. Maldini a Massara na straně AC Milán proto věří, že mají jedinečnou šanci, kterou musí využít.

Oba kluby budou v následujících dnech hledat společnou řeč, rozdíl mezi nabídkou (20 milionů) a požadavkem (35 milionů) je momentálně propastný, ale s blížícím se koncem přestupního období se pravděpodobně obě strany v jednání velmi přiblíží. Vše bedlivě sledujíc fanoušci obou táborů. A zatímco milánští nadšeně novou posilu do zálohy vítají, Římané jsou šokovaní a přejí si, aby klub hráče raději prodal kamkoliv do zahraničí, jen ne k jednomu z hlavním rivalů.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články