Zpět na » Serie A » Di Maria chce v Juventusu zanechat výraznou stopu

Serie A - Di Maria chce v Juventusu zanechat výraznou stopu

Di Maria chce v Juventusu zanechat výraznou stopu © futbolred.com - Di Maria se raduje z branky při svém debutu v dresu Juventusu

0

Líbilo se

23.01. - Argentinský mistr světa, Angel Di Maria, do Juventusu přišel v jednom z nejméně šťastných období. Přesto si je ale jist, že by v klubu mohl zanechat velmi výraznou stopu, a to bez ohledu na to, jak dlouho v Turíně zůstane. Mění tak Di Maria své rozhodnutí o tom, že bude v Juventusu působit pouze jeden rok?

Nedělní večerní dohrávka ligového kola italské Serie A mezi Juventusem a Atalantou byla opravdovou reklamou na fotbal. Tři vstřelené branky na obou stranách, tři inkasované. Zbývá jen rozhodná reakce na množící se chyby, kterých se hráči dopouští v průběhu jednoho utkání.

Těch měl naprosté minimum v utkání jeden z jeho nejlepších hráčů, Argentinec Di Maria, který v Neapoli debaklu nedokázal zabránit, ale proti Atalantě se zapsal brankou, nádherným posunutím míče na Fagioliho, který našel Milika ve vápně při druhém gólu a asistencí při třetím. Výhra a posun v tabulce byla na dosah a byla by naprosto zasloužená.

Argentinský šampion se rozčiloval a protestoval, možná až příliš přehnaně. Dokázal se ale probudit a táhnout celý tým, když se zdálo, že mu bude stačit zasadit poslední ránu. Tím opět vyslal zprávu fanouškům, navzdory první části sezóny a kontroverzi fanoušků, navzdory zvěstem na trhu, navzdory smlouvě v klubu, která brzy vyprší. Angel Di Maria chce zanechat svou stopu i v dresu Juventusu. Přestože v Turíně černobílý dres obléká v nejhorší možnou dobu v novodobé historii klubu.

Nyní se vrací do skvělé kondice a skutečně se mu daří. A dokud ho má k dispozici, může se trenér Allegri na Di Mariu naprosto spolehnout. Podobně, jako by v nejlepší kondici chtěl mít k dispozici také Federica Chiesu, Paula Pogbu nebo Dušana Vlahoviče. Juventus v probíhající sezóně ještě neměl k dispozici možnost hrát s ideální sestavou a možná se toho ani nedočká, jak ale Di Maria naznačuje, není řečeno, že musí v létě z Turína odejít.

Podle něj je ovšem zbytečné zabývat se budoucností a všichni by se měli soustředit na to, aby šli zápas od zápasu. „Myslím, že prožívám jednu z nejhorších chvil Juventusu. O mé budoucnosti se bude rozhodovat v návaznosti na to, co bude nejlepší pro mou rodinu. Zatím jsem tu šťastný a hraji v nejdůležitějším klubu v Itálii a jednom z největších v Evropě.“ Blýská se snad naděje pro fanoušky? Mohl by Angel Di Maria zůstat v Turíně i v příští sezóně? Na dveře klepe San Rosario Centra, Botafogo, Internacional, americká ligová soutěž, Arabské emiráty, Saudská Arábie. Ale to je vzdálená budoucnost. Současnost je Juventus a snaha zanechat v jeho historii opravdu hluboký zápas.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články