Zpět na » Serie A » AS Řím a AC Milán se přetahují o Hakima Ziyecha

Serie A - AS Řím a AC Milán se přetahují o Hakima Ziyecha

AS Řím a AC Milán se přetahují o Hakima Ziyecha © today24news.com, fotbalportal.cz - Hakim Ziyech

0

Líbilo se

22.01. - Giallorossi se v posledních dnech snaží předběhnout AC Milán v souboji o marockého záložníka Chelsea, Hakima Ziyecha. AS Řím se loučí se svým klenotem, Nicolo Zaniolem, a potřebuje za něj co nejrychleji náhradu. Do hledáčku se proto dostal hráč londýnského klubu, o něhož se ale dlouhodobě zajímají také rossoneri a jehož vysoký plat by mohl být překážkou v jednání.

AS Řím chce co nejrychleji hodit za záda problém odchodu Nicolo Zaniola, jež se rozhodl neprodloužit smlouvu v klubu a hledá možnosti přestupu, ať už rovnou v lednu nebo až po skončení sezóny. Zatímco fanoušci čekají, jak se tato situace vyvine, vedení klubu rychle hledá jeho náhradu a proto již kontaktovali agenta marockého záložníka Hakima Ziyecha, aby zjistili, zda by jeho klient měl zájem o přestup do italské ligy.

Hráč Chelsea byl v létě bedlivě sledován jiným italským klubem, AC Milán, a vypadalo to, že přestup bude dotažen. Jeho situace v londýnském klubu se s příchodem Pottera mírně zkomplikovala, ačkoliv v roce 2023 Ziyech nastupuje pravidelně. Chelsea ale nemá hluboko do kapsy a notně posiluje i v zimním období, proto se základní sestava hráči vzdaluje a ten musí zvážit případný odchod.

Ten by nemusel být zdaleka jednoduchý, protože hráčův plat ve výši 6,5 milionů eur ročně není pro italské kluby na dosah ruky. AS Řím se o marockého záložníka nezajímá poprvé, již v létě 2018 označil Francesco Totti Ziyecha za ideální posilu. Tehdejší vedení klubu ale vsadilo na Pastoreho, což byl také jeden z důvodů pozdějších neshod mezi bývalým kapitánem a AS Řím.

Případný příchod Hakima Ziyecha do AS Řím je ale nutně vázán na to, zda Nicolo Zaniolo z klubu odejde. O italského záložníka má zájem Tottenham Hotspurs, který ale konkrétní nabídku zatím neučinil. Bez ekonomické injekce, která by s přestupem Zaniola přišla, je těžko představitelné, že si AS Řím budou moci dovolit Ziyechův plat ve výši 6,5 milionů eur ročně.

Andrea Suttnerová / sportskeeda.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články