Zpět na » Serie A » Andrea Agnelli obhajuje své působení v Juventusu a trvá na tom, že rozhodnutí odejít z klubu bylo těžké

Serie A - Andrea Agnelli obhajuje své působení v Juventusu a trvá na tom, že rozhodnutí odejít z klubu bylo těžké

Andrea Agnelli obhajuje své působení v Juventusu a trvá na tom, že rozhodnutí odejít z klubu bylo těžké © vanguardngr.com - Nedvěd a Agnelli

0

Líbilo se

13.01. - Celé představenstvo Juventusu včetně Agnelliho rezignovalo v listopadu uprostřed nejistoty kolem finančních záznamů italského giganta, které kvůli údajnému případu falešného účetnictví pečlivě zkoumali prokurátoři. Součástí byl také bývaclý český reprezentat Pavel Nedvěd.

Agnelli, člen rodiny, která Juventus ovládá, a více než deset let předseda týmu, uvedl, že odstoupením chtěl předejít riziku, že by si lidé mohli myslet, že jeho osobní situace může ovlivnit rozhodnutí klubu. "Juventus je přednější než všechno a všichni. Jsem pevně přesvědčen, že jsem v posledních letech jednal správně a že obvinění vznesená proti nám nebyla opodstatněná."

V projevu na schůzi akcionářů bývalý prezident řekl: "Kromě lásky k Juventusu jsem v posledních letech věnoval maximum pro dosažení výsledků na hřišti i mimo něj. Juventus je mi přednější než všechno a všichni. Jsem pevně přesvědčen, že jsem v posledních letech jednal správně a že obvinění vznesená proti nám nebyla opodstatněná."

Není to poprvé, co se Juventus Turín ocitl v podobné kontroverzi poté, co byl v roce 2006 kvůli skandálu s ovlivňováním zápasů přeřazen do Serie B. Juventus byl po vyšetřování incidentu nejvíce postižen, další tři kluby které byly součástí a na které se nejvíce upozorňovalo, byly AC Milán, Fiorentina a Lazio. Tyto kluby takto velkému postihu unikly.

Investoři schválili výsledky za fiskální rok, které vykázaly ztrátu 238 milionů eur. V pondělí společnost Exor (EXOR.AS) - vedená potomkem rodiny Agnelliů Johnem Elkannem a největší investor v Juventusu s přibližně 64 % akcií a 78 % hlasovacích práv - představila svou kandidátní listinu do nového představenstva klubu, které bude jmenováno na schůzi akcionářů 18. ledna.

Prokurátoři požadují, aby Agnelli, dalších 11 lidí a samotný klub stanuli před soudem. Na 20. ledna je naplánováno slyšení v této věci, jehož výsledek pravděpodobně změní vyhlídky klubu do budoucna Budoucnost turínského klubu je pro tuto chvíli nejasná, ačkoli italská liga Seria A se znovu rozběhe, kdy Juventus cestuje do Cremonese na čtvrtém místě. Mimo hřiště je to však přinejlepším nejasné.

petr magasanik / goal.com, guardian.com, twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články