Zpět na » Serie A » Širší vedení Juventusu odstoupilo, včetně Pavla Nedvěda

Širší vedení Juventusu odstoupilo, včetně Pavla Nedvěda

Širší vedení Juventusu odstoupilo, včetně Pavla Nedvěda © panorama.it - Bude Pavel Nedvěd obviněn?

0

Líbilo se

29.11. - Andrea Angelli po více než dvanácti letech končí ve funcki prezidenta Juventusu. Zažil hvězdné roky, devět ligoých titulů, přivedl Ronalda, Dybalu i Pirla. Vaz jemu a dalším devíti funkcionářům včetně Pavla Nedvěda zlomilo obvinění z manipulace s kapitálovými zisky. Co bude dál? Juventus se fakticky vrátí do rukou Johna Elkanna, hlavním trenérem bude dále také Massimiliano Allegri.

Zemětřesení v Turíně přišlo náhle, v klidném podzimním večeru. Tak trochu jako před rokem, kdy Juventus uvízl ve spárech vyšetřovatelů. Tentokrát je ale zpráva ještě větší bombou. S okmažitou platností totiž odstupuje prezident Juventusu, Andrea Agnelli a spolu s ní odchází také Pavel Nedvěd a Maurizio Arrivabene.

Andrea Agnelli se během deseti let ve funkci stal nejúspěšnějším prezidentem historie Juventusu, který pomohl dovést k devíti ligovým titulům v řadě a dalším deseti trofejím. S bianconeri se loučí jen několik týdnů před začátkem roku 2023, kdy bude rodina Agnelli slavit sttté výročí vlastnictví nejslavnějšího italského klubu. Novým generálním manažerem se stane Maurizio Scanavina, který dědí veškeré pravomoce.

Šokující zpráva se v tisku objevila po desáté hodině večerní, poté co se k mimořádnému zassedání sešlo představenstvo klubu, které mělo jednat o budoucnosti Juventusu.O tom, že se chystá něco neobvyklého značilo také druhé odložení Valné hromady. Na tom včerejším Juventus oznámil, že přepracoval účetní závěrku a napadl zjištění státního zastupitelství. Správní rada Juventusu nicméně návrh účetní závěrky podle pokynů úřadů přepracovala, čímž fakticky zapracovala připomínky soudců. Kteří vyšetřovali účetnictví klubu.

Zmíněné vyšetřování je také hlavním důvodem toho, proč trojice Agnelli, Nedvěd a Arrivabene považovali za nutné postoupit své funkce představenstvu a to s ohledem na nevyřešené právní a technicko-účetní otázky. S odstoupením všech přítomných členů představenstvo padlo a nové bude ustanoveno až v lednu 2023.

Do té doby bude Juventus v rukou Maurizia Scanavina, za drátky ale bude stále tahat rodina Agnelli a to prostřednictvím Johna Elkanna. Ve funkci představenstvo před svým odstoupením potvrdilo také stávajícího trenéra Massimiliana Allegriho.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články