Zpět na » Serie A » Potvrzeno: Kostič přestupuje do Juventusu

Serie A - Potvrzeno: Kostič přestupuje do Juventusu

Potvrzeno: Kostič přestupuje do Juventusu © footitalia.com - Srbský záložník Filip Kostič je novým hráčem Juventusu Turín

1

Líbilo se

09.08. - Zatímco hráči Eintrachtu Frankfurt balí kufry a odlétají do Helsinek, kde zítra večer nastoupí k utkání Superpoháru proti Realu Madrid, jeden z nejvýraznějších fotbalistů bundesligového klubu nabírá opačný směr a odlétá do Turína. Se Starou Dámou podepsal tříletou smlouvu s platem 2,5 milionu eur.

Jeden z nejrychlejších bundesligových hráčů a prvotřídní nahravač, Filip Kostič se po třech letech loučí s Frankfurtem. Po dlouhých námluvách se týmy Juventusu a Eintrachtu dohodly na přestupní částce ve výši 13 milionů eur + 4 miliony eur v bonusech.

K dohodě přispěla poslední jednání z kraje týdne a také nutné posílení záložní řady poté, co se Juventusu jen pár dní před první utkáním nového ročníku Serie A rozpadá základní sestava. Do hry jistě nebude moci zasáhnut zraněný Pogba, McKennie ani Chiesa, proto trenér Allegri přesvědčil vedení klubu o nutnosti přivedení mladého srbského křídelního hráče.

Filip Kostič by do Turína měl dorazit ještě v úterý večer, aby tak v průběhu středy mohl absolvovat vstupní lékařskou prohlídku a připojit se okamžitě k týmu. Je téměř jisté, že srbský hráč v pondělním utkání se Sassuolem vběhne na hřiště v základní sestavě. Po diskvalifikaci Keana a zranění mladého Akého nemá trenér Allegri vlastně ani jinou možnost.

Příchod Kostiče představuje ideální náhradu za Bernadeschiho, se kterým Juventus na konci uplynulé sezóny rozvázal smlouvu. Srbský hráč ale zároveň dá v útoku více volnosti Di Mariovi a oba mohou spolehlivě seběhnout i do pozice podhrotového útočníka za Vlahovičem. Vedení Staré Dámy si nicméně nejvíce slibuje z nahrávek srbského křídla. V předchozích sezónách se zpravidla téměř vždy počet jeho asistencí zastavil až na dvouciferném čísle.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
S.O.B - 11.08. Odpovědět

s tím mladíkem, to je ironie? Smajlík 7

S.O.B
Nejnovější články