Zpět na » Serie A » De Ketelaere přestupuje z Brugg do AC Milán

Serie A - De Ketelaere přestupuje z Brugg do AC Milán

De Ketelaere přestupuje z Brugg do AC Milán © newcastleworld.com - AC Milán se snaží získat maldého belgického záložníka

0

Líbilo se

29.07. - Bruggy a AC Milán našly shodu ohledně přestupu ofenzivního záložníka, Belgičana De Ketelaereho. Mistr italské ligy za něj zaplatí Bruggám 32 milionů eur, na záložníka čeká pětiletá smlouva, lékařské prohlídk jsou naplánované na začátek příštího týdne.

Rossoneri nakonec dosáhli svého a na přestupovém trhu ulovili ofenzivního záložníka, Charlese De Ketelaera. Na belgického reprezentanta v Miláně čeká pětiletá smlouva s platem ve výši 2,3 milionu eur, Bruggám naopak připadne 32 milionů eur, které se mohou rozšířit o další tři miliony eur v bonusech. Belgickému klubu navíc připadne procentuální zisk z případného budoucího prodeje, tak jak je tomu zvykem při téměř všech mezinárodních přestupech.

Charles De Keteleare, pokud vše půjde podle plánu, dorazí do Itálie v příštích hodinách. Lékařské prohlídky jsou v závislosti na příjezdu belgického záložníka naplánovány na neděli případně pondělí. Trenér Pioli by v každém případě mohl mít hráče k dispozici po návratu týmu z Marseille, kde AC Milán podstoupí další předsezónní test. Do začátku italské ligy zbývají dva týdny, belgický záložník tedy bude mít dostatek času na začlenění se do týmu.

Jednání ohledně přestupu Charlese De Keteleareho mělo zajímavý průběh. Milán vždy chtěl belgického záložníka získat, podobně i on sám nechtěl o přestupu do jiného týmu nic slyšet. Bruggy proto odmítly nabídku Leeds, který byl ochoten zaplatit 40 milionů eur a i samotnému hráči nabídnout lepší smlouvu. Rozhodující byla nakonec Charlesova ochota přestoupit do AC Milán, podobně jako dvě osobní setkání, v Bruggách a Luganu, která vedla ke konečné dohodě.

De Keteleare v Bruggách hrál především na pozici hrotového útočníka, v AC Milán by ovšem měl působit hlouběji v poli. Velkou předností jeho hry je hra do šířky, výborné čtení zápasu a čich na góly. Nikdo v současné chvíli netuší, jaký bude mít přestup dopad na samotného hráče a 35 milionů je možná až příliš velký tlak na tak mladého hráče, nicméně jde ruku v ruce se současnou filosofií AC Milán. Rossoneri věří v sílu mladých hráčů a jejich pohyb na trhu je natolik odlišný od většiny italských týmů. Poslední sezóna jim ovšem dala za pravdu: mládí vpřed.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články