Zpět na » Serie A » Daniel Samek ze Slavie by měl podepsat v Lecce

Serie A - Daniel Samek ze Slavie by měl podepsat v Lecce

Daniel Samek ze Slavie by měl podepsat v Lecce © Slavia.cz - Daniel Samek bude hrát Serii A

0

Líbilo se

29.07. - Takový talent jako Daniel Samek tu dlouho nebyl. Již ve svých 17 letech hrál v základní sestavě nejúspěšnějšího českého celku posledních let a nebyl jen do počtu. Patřil vždy mezi opory týmu. Přestože na jaře už za Slavii moc minut nepřidal, zájem v Evropě vzbudil obrovský a nyní se bude stěhovat do Itálie. Podepsat má s týmem Lecce, který vybojovalo postup do Serie A.

Odchovanec Hradce Králové se v minulém ročníku stal zjevením, které na Slavii zase namířilo světla reflektorů fotbalových skautů hledajících top talenty mimo známé území top 5 lig. Samek hrál, jako kdyby už byl v lize spoustu let, nebál se vymýšlet odvážnější řešení různých situací na obou polovinách hřiště a co je hlavní, ve většině případů mu to vycházelo. Výsledkem byly 3 góly a 3 asistence, které posbíral v 19 ligových startech.

Novou sezónu sice v Praze strávit neměl, ale prakticky za hotovu věc se mělo jeho hostování v Mladé Boleslavi, které by mu dodalo více ligových zkušeností. Podle Fabrizia Romana je ale 18letý záložník na cestě do Itálie, aby podepsal smlouvu s nováčkem Serie A Lecce. Kontrakt by měl podepsat do roku 2026. Slavia pak jako odstupné dostane 2 miliony Eur.

Lecce minulý ročník Serie B získalo mistrovský titul a po jednom roce se zpátky vrací mezi italskou elitu. V týmu Marco Baroniho nenajdeme žádná zvučná jména, jako jsme byli zvyklí například u Venezie nebo Salernitany, ale o to více bude klíčem k úspěchu týmovost. Na individuality se zkrátka spoléhat nebude. Uvidíme jak tedy do týmu padne právě Daniel Samek.

David Suchý / twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články