Zpět na » Serie A » Škriniar v Interu zůstane, očekává ovšem výrazné navýšení platu

Škriniar v Interu zůstane, očekává ovšem výrazné navýšení platu

Škriniar v Interu zůstane, očekává ovšem výrazné navýšení platu © Serpents of Madonnina - Milan Škriniar

1

Líbilo se

29.07. - PSG a Chelsea na cílové rovince výrazně zpomalili, až se úplně zastavili a ustoupili z boje o slovenského reprezentačního obránce, Milana Škriniara. Inter zvrat v jednání vítá a obránce si rád podrží, ale cesta za prodloužením smlouvy bude velmi komplikovaná a finančně náročná.

Případ Milana Škriniara je velmi zajímavý, Inter totiž neví, které vyústění situae je pro něj výhodnější. Zda si má obránce podržet, v tom případě mu ale musí nabídnout výrazně vyšší plat, nebo jej pustit do PSG a inkasovat za něj přibližně 70 milionů eur. Dva zcela rozdílné konce a velmi těžké rozhodnutí.

Ponechat si Milana Škriniara v týmu je technicky pochopitelně ideální řešení, není třeba o tom pochybovat. Myslí si to trenér Inzaghi, stejně jako samotné vedení klubu i fanoušci. Prodej slovenského reprezentanta by ovšem znamenal přísun 70 milionů eur do kasy Interu, což znamená uzavření rozpočtu s ročním předstihem.

Trenér Inzaghi se Škriniarem počítá, ve čtvrtek odpoledne hráče nechal odehrát v přátelském utkání celý druhý poločas, který Milan završil gólem. V celé situaci to pochopitelně nic nemění, snad jen pro samotného hráče, který si není jist svou budoucností. Inter stojí před těžkým rozhodnutím a pokud dospěje k tomu, že si Škriniara chce v týmu podržet, musí zahájit jednání o prodloužení smlouvy.

A tady se dostáváme k zásadnímu problému. Inter se totiž s hráčem nestihl domluvit na obnovení kontraktu letos na jaře, kdy se obě strany bavily o zcela jiných číslech, cca 5 milionech eur ročně. Poté ale do hry vstoupilo PSG, které se Škriniarem nalezlo shodu na platu ve výši téměř dvojnásobné.

Jakmile se v září znovu rozběhnou jednání mezi Interem a Škriniárovými agenty, nebude moci milánský klub předstírat, že se nic nestalo. Inter se pochopitelně na nabídku PSG ve výši 9 milionů eur nedostane, ale je nemyslitelné, že by Škriniar podepsal prodloužení smlouvy a nebyl platově na úrovni Brožoviče nebo Lautara, kteří oba shodně pobírají platy okolo 7 milionů eur ročně.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články