Zpět na » Serie A » Vidal ukončil v Interu smlouvu, pokračovat bude pravděpodobně ve Flamengu

Vidal ukončil v Interu smlouvu, pokračovat bude pravděpodobně ve Flamengu

Vidal ukončil v Interu smlouvu, pokračovat bude pravděpodobně ve Flamengu © eurosport.com - Arturo Vidal

0

Líbilo se

12.07. - Chilský záložník Artur Vidal po dvou letech v Interu Milán prostřednictvím svého agenta požádal klub o rozvázání kontraktu. Fernando Felicevich zastupuje i dalšího hráče, Alexise Sancheze, který se podobně jako Vidal dostal mimo plány trenéra Inzaghiho a bude hledat východisko ze situace.

Artur Vidal se do Interu Milán stěhoval v létě 2020 z Barcelony a v klubu podepsal tříletou smlouvu. Po jedné sezóně pod trenérem Contem a druhé pod vedením Inzaghiho nasbíral chilský záložník 70 startů a vstřelil čtyři branky. Zejména na jaře se pak čím dál více spekulovalo o tom, že hráč v klubu do konce smlouvy nezůstane. Postupné vyčlenění Vidala z týmu bylo markantní a obě strany se tedy rozhodly, že spolu doladí rozvázání smlouvy.

Na stranu druhou se pětatřicetiletý záložník do fotbalového důchodu nechystá a těší se na novou výzvu v brazilském Flamengu, kde bude hrát jednu z hlavních rolí. Přechodu do jihoamerického šampionátu už bránila pouze platná smlouva v Interu, kterou se podařilo po několika týdnech rozvázat poté, co se Vidal s Interem domluvili na odstupném ve výši 3,5 milionu eur.

Vidalův agent, Fernando Felicevich, má mezi hráči Interu Milán i dalšího klienta, útočníka Alexise Sancheze. Bývalý hráč Barcelony, Arsenalu a Manchesteru United se podobně jako Vidal dostal na úplný okraj plánů trenéra Inzaghiho, který chce v Interu čtyři útočníky. Po příchodu Romela Lukaka tak Sanchezovi zůstal v ruce Černý Petr, přestože mu nabídky na nové angažmá nechybí. Chilský útočník však zatím všechny odmítl a prohlásil, že bude akceptovat pouze nabídky z nejlepších lig a zvolí si svou budoucnost s rozvahou.

Zcela opačný náhled na věc má ale Inter, který by se potřeboval hráče „zbavit“ co nejdříve. Na odchodu jeho a některého dalšího útočníka totiž závisí případné angažmá Dybaly v dresu nerazzurri. Inter tak s agentem Felicevichem zůstane v úzkém kontaktu a doufá, že najdou řešení vyhovující všem co nejdříve.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články